Волинська прокуратура повернула державі землю, яку незаконно орендувало підприємство екс-депутата

phposh5t05dbdЗа втручання прокуратури Волині державі повернуто земельні ділянки вартістю понад 18 мільйонів гривень.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області.

Наразі на виконання рішення господарського суду Волинської області від 15 серпня 2016 року, постановленого за позовом керівника Луцької місцевої прокуратури, сільськогосподарським приватним підприємством «Рать» повернуто державі в особі Головного управління Держгеокадастру у Волинській області земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею понад 118 га на території Гіркополонківської сільської ради Луцького району.

Цим рішенням господарського суду області задоволено позов Луцької місцевої прокуратури до сільськогосподарського підприємства «Рать», головного управління Держгеокадастру у Волинській області, Луцької районної державної адміністрації Волинської області та Гіркополонківської сільської ради Луцького району.

Визнано недійсним договір оренди землі, укладений у жовтні 2011 року між сільською радою та сільськогосподарським підприємством, та зобов'язано СГПП «Рать» повернути державі земельні ділянки, орієнтовна ринкова вартість яких - понад 18 млн грн.

У прокуратурі зазначили, що вони наполягали на поверненні землі державі, адже земельні ділянки у довгострокову оренду було передано без проведення обов’язкової нормативної грошової оцінки земель, що призводило недоотримання бюджетом коштів від користування ними.

«Наразі ще вживаються заходи до скасування державної реєстрації договору оренди землі», - повідомили в прокуратурі.

Як повідомляє «Четверта влада», вже тривалий час власником і директором сільскогосподарського приватного підприємства «Рать» є депутат Волинської обласної ради 5 і 6 скликань (2006-2015 рр) Віктор Шумський. У 2015 році він балотувався уже до Луцької міської ради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність».