Реалізація проекту на місцевому рівні як спосіб зменшення корупційних ризиків

skvyra-vizualizatsiya

Загальновідомий факт: чим частіше громаду міста запрошують до участі у прийнятті рішень місцевою радою, тим меншими стають корупційні ризики при прийнятті таких рішень, та з’являються нові можливості для залучення інвестицій. Якщо місцева влада це розуміє, тоді і населений пункт розвивається та має можливість залучати додаткові кошти на реалізацію різноманітних проектів.

У місті Сквира, що на Київщині, існує безліч проблем які потребують негайного вирішення. Команда громадських активістів з цього міста, зокрема представники ГО «Центр Експертизи Політики», вирішила не чекати «манни небесної» від місцевої влади, а спробувати безпосередньо вплинути на чиновників. Обговоривши низку проблем, які на сьогодні існують в місті, громадські активісти зупинились на проблемі відсутності в місті повноцінної зони відпочинку для молоді, адже станом на сьогодні в місті Сквира молодь позбавлена можливості повноцінного відпочинку, в тому числі, з використанням сучасних можливостей мережі Інтернет.

Основними місцями, де школярі проводять свій вільний час, є двори будинків, центральний стадіон та центральна площа перед Міською радою міста Сквира. Тобто, діти до 10 років не мають повноцінного дитячого майданчика (пісочниця, дитячі гірки, карусель, тощо).

Діти від 10 до 15 років по місту катаються на скейтах, роликах та велосипедах - зазвичай,  по проїзній частині.

Діти від 14 до 18 років захоплюються соціальними мережами та іншими інтернет- проектами, що змушує їх значну частину вільного часу перебувати вдома біля стаціонарної мережі інтернет.

Саме ці чинники спонукали активістів ГО «Центр Експертизи Політики» розробити проект «Центральний парк міста Сквира – вільний простір для відпочинку молоді».

Реалізацією цього проекту планувалось надати поштовх місцевій владі щодо створення єдиного вільного простору для відпочинку молоді міста (школярі і студенти) шляхом повної реконструкції центрального міського парку, передбачивши відповідно окремі зони для відпочинку дітей різних вікових категорій.

Відповідним проектом передбачалось на основі пропозицій, які надійдуть від мешканців міста, розробити візуалізацію реконструкції Центрального парку міста та провести розміщення телекомунікаційного обладнання для створення безкоштовної зони інтернет (Wi-Fi ).

Нагоду реалізувати цей проект активісти отримали в квітні 2016 року, адже в рамках польсько-українського проекту "Школа Молодої Демократії" було оголошено конкурс проектів. Основною вимогою конкурсу була реалізація проектної пропозиції, саме за тісної співпраці місцевої влади та громадян на користь територіальної громади.

Активісти громадської організації отримали від Сквирського міського голови лист підтримки, яким він підтверджував своє бажання співпрацювати в рамках вищезазначеного проекту.
foto-1
Проект «Центральний парк міста Сквира – вільний простір для відпочинку молоді» було відібрано конкурсною комісією, і на початку липня активісти приступили до його реалізації, відповідно до затвердженого потижневого плану.

Так, 14 липня 2016 року було підписано Меморандум між Головою ГО «Центр Експертизи Політики» Оленою Іванченко та Сквирським міським головою Валерієм Скочком, яким визначено основні етапи спільної реалізації проекту.

foto-2

На наступному етапі було розміщено повідомлення на сайті Сквирської міської ради та у районній газеті «Вісник Сквирщини»  про початок збору пропозицій від мешканців міста щодо їх бачення основних елементів оновленого парку.

Усі зібрані пропозиції було ретельно розглянуто на засіданні круглого столу, на який запросили членів молодіжних організацій міста Сквира та зацікавлених представників громади (09 серпня 2016 року).

Також на засіданні були присутні фахівці «Студії Михайла Муковоза» (м.Біла Церква), на яких і покладалась основна частина реалізації проекту – виготовлення на основі пропозицій громади візуалізації оновленого парку.

Після певної дискусії було остаточно сформовано перелік усіх компонентів (елементів) парку, які необхідно було врахувати під час розробки візуалізації. Серед них:

-Створення вільної інтернет –зони (Wi-Fi зона)
-Встановлення комплексного дитячого майданчику з каруселлю, гірками, пісочницею та іншими складовими.
-Монтаж нових велодоріжок для пересування на скейтах, роликах та велосипедах.
-Впорядкування зеленої зони парку шляхом висадки нових молодих дерев та очистки від старих.
-Встановлення нових лавочок та інших компактних місць для сидіння людей та підзарядки гаджетів.
-Встановлення велопарковки, велоаптечки, навігаційних табличок.
-Реконструкція системи освітлення парку.
-Реконструкція туалету та встановлення бювету.
-Реконструкція сцени парку.
-Встановлення Серця парку (фотозона)
-Упорядкування Центрального входу до парку та обмеження для руху транспорту.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Учасники засідання

Наступним етапом реалізації проекту став монтаж та запуск телекомунікаційного обладнання для створення безкоштовної інтернет-зони. Так, у період з 10 серпня по 1 вересня було проведено відбір організації, яка змогла б надати якісні послуги зі встановлення такого обладнання.

Після підписання відповідного договору організація ПП «МЕРЕЖА» (м.Біла Церква) приступила до проведення монтажних робіт та тестування обладнання. Відповідне обладнання було встановлено 15 вересня 2016 року, а інтернет трафік запущено з 01 жовтня 2016 року.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Паралельно «Студією Михайла Муковоза» під цілковитим контролем активістів ГО «Центр Експертизи Політики» було завершено роботу над створенням візуалізації оновленого Центрального парку міста Сквира, і першого жовтня 2016 року на території парку відбулась презентація результатів реалізації проекту «Центральний парк міста Сквира – вільний простір для відпочинку молоді». Презентували результати керівник проекту Олена Іванченко та Михайло Муковоз -керівник «Студії Михайла Муковоза».

Зокрема, було представлено новостворену зону інтернет, назва безкоштовної мережі - CENTRALNIY_PARK, та основний час презентації було приділено представленню саме візуалізації оновленого парку.

Презентація проходила в режимі «запитання - відповіді». Понад сто мешканців міста, які виявили бажання бути присутніми на цьому заході, були в захваті від візуалізованих пропозицій, які вони побачили як у друкованому варіанті (на стендах), так і в спеціально підготовленому відеоролику.

Проектна організація повністю впоралася з непростим завданням, адже у невелику площу парку необхідно було включити усі побажання маленьких та дорослих сквирян, і це їй вдалося.

foto-6

foto-7

4
Усі матеріали, розроблені за результатами реалізації проекту «Центральний парк міста Сквира – вільний простір для відпочинку молоді», було передано Сквирському міському голові для врахування при проведенні реконструкції парку.

Варто зазначити, що на останній сесії Сквирської міської ради яка відбулась 15 вересня 2015 року, було затверджено остаточні видатки на проведення реконструкції парку. Ця сума складає 798 тисяч гривень.

Безумовно, каталізатором цього процесу стала реалізація проекту «Центральний парк міста Сквира – вільний простір для відпочинку молоді».

Григорій Іванченко, для "Ні корупції!"