ФОТО
| |

Нова урядова традиція: кожного 9 грудня розповідати про боротьбу з корупцією у міністерствах

photo_24767Більшість українців вважає корумпованість представників влади головною причиною кризи. Уряд затвердив план боротьби.

Кабмін вводить нову традицію – звітувати у Міжнародний день боротьби з корупцією 9 грудня про вжиті антикорупційні заходи, і сподівається, що вона стане щорічною для усіх органів влади.

Про це повідомляє Урядовий портал.

«Ми вводимо абсолютно нову традицію в роботі українського Уряду: по кожному міністерству напрацьований план антикорупційних заходів. Під цим планом стоїть підпис кожного міністра. Це означає, що ми беремо на себе публічні зобов’язання бути відкритими, прозорими і впроваджувати антикорупційну політику», – заявив Володимир Гройсман.

9 грудня кожен міністр прозвітує про роботу у цьому напрямку.

Голова Уряду наголосив, що ця ініціатива стала результатом безпрецедентної роботи Уряду із громадськістю – Реанімаційним Пакетом Реформ, Transparency International, іншими громадськими організаціями, експертами – щодо напрацювання спільного плану дій в антикорупційній політиці.

Прем’єр-міністр висловив переконання, що традиція звітування органами влади про вжиті антикорупційні заходи 9 грудня, у Міжнародний день боротьби з корупцією, стане щорічною.

«Я би хотів, щоби кожного 9 грудня Уряд, обласні адміністрації, міські ради виходили і звітували, що ними зроблено і як вони зменшили будь-які корупційні ризики в своїй діяльності. Я переконаний у тому, що це буде абсолютно позитивно з точки зору сприйняття тих послуг, які надають державні органи влади, і найголовніше, що ми вичистимо від усілякої «нечисті» органи влади, які покликані на обслуговування громадян, а не навпаки. Це наше головне завдання», – підкреслив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр наголосив, що завдання Уряду – змінювати систему шляхом викорінення можливостей для корупції, у той час як антикорупційні органи мають «ловити» хабарників і корупціонерів.

«Ми маємо зміни систему, щоб вона була доброзичливою, відкритою і не корупційною, – зазначив Володимир Гройсман. – Прозорість, відкритість зрозумілі процедури будуть знижувати будь-які ризики корупційних проявів».

Як повідомляв «Ні корупції!», у ДФС заявили, що ставитимуться до корупції у відомстві більш відповідально.

Читайте також «Для боротьби з корупцією в поліції створено чергову структуру»

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії