Нова урядова традиція: кожного 9 грудня розповідати про боротьбу з корупцією у міністерствах

photo_24767Більшість українців вважає корумпованість представників влади головною причиною кризи. Уряд затвердив план боротьби.

Кабмін вводить нову традицію – звітувати у Міжнародний день боротьби з корупцією 9 грудня про вжиті антикорупційні заходи, і сподівається, що вона стане щорічною для усіх органів влади.

Про це повідомляє Урядовий портал.

«Ми вводимо абсолютно нову традицію в роботі українського Уряду: по кожному міністерству напрацьований план антикорупційних заходів. Під цим планом стоїть підпис кожного міністра. Це означає, що ми беремо на себе публічні зобов'язання бути відкритими, прозорими і впроваджувати антикорупційну політику», - заявив Володимир Гройсман.

9 грудня кожен міністр прозвітує про роботу у цьому напрямку.

Голова Уряду наголосив, що ця ініціатива стала результатом безпрецедентної роботи Уряду із громадськістю - Реанімаційним Пакетом Реформ, Transparency International, іншими громадськими організаціями, експертами – щодо напрацювання спільного плану дій в антикорупційній політиці.

Прем’єр-міністр висловив переконання, що традиція звітування органами влади про вжиті антикорупційні заходи 9 грудня, у Міжнародний день боротьби з корупцією, стане щорічною.

«Я би хотів, щоби кожного 9 грудня Уряд, обласні адміністрації, міські ради виходили і звітували, що ними зроблено і як вони зменшили будь-які корупційні ризики в своїй діяльності. Я переконаний у тому, що це буде абсолютно позитивно з точки зору сприйняття тих послуг, які надають державні органи влади, і найголовніше, що ми вичистимо від усілякої «нечисті» органи влади, які покликані на обслуговування громадян, а не навпаки. Це наше головне завдання», - підкреслив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр наголосив, що завдання Уряду - змінювати систему шляхом викорінення можливостей для корупції, у той час як антикорупційні органи мають «ловити» хабарників і корупціонерів.

«Ми маємо зміни систему, щоб вона була доброзичливою, відкритою і не корупційною, - зазначив Володимир Гройсман. - Прозорість, відкритість зрозумілі процедури будуть знижувати будь-які ризики корупційних проявів».

Як повідомляв «Ні корупції!», у ДФС заявили, що ставитимуться до корупції у відомстві більш відповідально.

Читайте також «Для боротьби з корупцією в поліції створено чергову структуру»