Маселко: Громадська рада доброчесності – єдиний спосіб контролювати суддів

384559288Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила про початок процедури створення Громадської ради доброчесності.

Це єдиний правовий механізм, через який громадськість може долучитись до процедури підбору суддів.

Про це на своїй сторінці повідомив адвокат Автомайдану Роман Маселко.

За його словами, ключовим завданням ради буде збір, аналіз інформації стосовно кандидатів у судді та підготовка висновків щодо їх доброчесності.

«Це єдиний спосіб контролю за чистотою конкурсів. Це наш шанс розірвати порочне коло договорняків та кругової поруки», - сказав Маселко і додав: «Особливо звертаю увагу організації, які відповідають критеріям та правозахисників, адвокатів, журналістів, науковців, які мають бездоганну репутацію та готові взяти участь у роботі Ради. Якщо Ви відповідаєте критеріям, але немає організацій, які готові Вас висунути – повідомте».

14581327_10206073507191204_2336985276189246138_n

Як повідомляв «Ні корупції!», Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) розпочала прийом документів для участі у зборах представників громадських об’єднань з метою створення Громадської ради доброчесності.

До 19 жовтня громадські активісти мають подати документи.

Питання про відповідність громадського об’єднання вимогам для участі у зборах представників громадських об’єднань вирішує Вища кваліфікаційна комісія суддів України у десятиденний строк з дня отримання заяви та доданих до неї документів.

Перелік громадських об’єднань, які відповідають вимогам для участі у зборах представників громадських об’єднань, копії поданих ними документів, а також перелік кандидатів до складу Громадської ради доброчесності буде оприлюднено на офіційному сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Про дату і місце проведення зборів у ВККСУ повідомлять трохи згодом.

За інформацією ВККСУ, Громадська рада доброчесності утворюється з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

Громадська рада буде складатися з двадцяти членів.