ГПУ передала в суд справу Лавриновича

genprokuratura_zavela_delo_na_bivshego_ministra_yustitsii_ukraini_2710Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт щодо колишнього Міністра юстиції України О. Лавриновича, його заступника та директора Департаменту планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності – головного бухгалтера Міністерства юстиції України, які обвинувачуються у вчиненні розтрати бюджетних коштів на загальну суму 8,5 млн грн (на той час 1,1 млн дол США) через безпідставну та незаконну закупівлю Міністерством юстиції України послуг юридичної фірми Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLР and Affiliates (США) під виглядом необхідності отримання правової допомоги при підготовці до розгляду справи «Тимошенко проти України» в Європейському суді з прав людини, а фактично з метою приховування фактів злочинного порушення законодавства під час судового розгляду справи Ю.Тимошенко.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

«Обвинувальний акт щодо вказаних осіб 07.10.2016 року скерований до Шевченківського районного суду м. Києва для розгляду по суті», - повідомили в ГПУ.

Санкція ч. 5 ст. 191 КК України, за якою кваліфіковано дії обвинувачених, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

Як повідомляв «Ні корупції!», у грудні 2014 року Генеральна прокуратура України допитала колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича в рамках декількох кримінальних проваджень. Серед іншого Лавринович дав свідчення у справі про залучення міжнародної юридичної компанії для представлення інтересів України у Європейському суді з прав людини у справі Юлії Тимошенко проти України.

Також Лавринович дав свідчення в рамках справи про незаконне відчуження земельної ділянки в Сухолуччі.

Читайте також «Лавринович і Лукаш підозрюються у розтраті бюджетних грошей»