ВР рекомендували відхилити законопроект Донець щодо змін у е-декларуванні

vКомітет Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції визнав корупціогенним проект закону про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» (щодо декларації), (реєстр. №5079).

Відповідне рішення було прийнято під час засідання профільного комітету, повідомляє «РБК-Україна».

«Рішення комітету - визнати законопроект 5079 корупціогенним, рекомендувати ВРУ відхилити даний закон», - заявив голова комітету Єгор Соболєв.

Проектом закону пропонувалося, зокрема, визначити такими, які не підлягають декларуванню готівкові грошові активи (у тому числі готівкові кошти, кошти, розміщені на банківських рахунках, вклади до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, кошти, позичені третім особам) і активи у дорогоцінних (банківських) металах, сукупна вартість яких не перевищує граничну суму готівкових розрахунків, встановленої на 1 січня звітного року.

Також у документі містяться норми, згідно яких пропонується дозволити суб'єкту декларування у разі відмови члена сім'ї надати будь-які відомості чи їх частину для заповнення декларації суб'єкт декларування зазначити про це в декларації. У чинному ж законі передбачено зобов'язання суб'єкта також відобразити всю відому йому інформацію про такого члена сім'ї.

Разом з тим, в інших двох законопроектах авторства Донець № 5080 та 5081 про внесення змін до закону «Про запобігання корупції» щодо електронних декларацій, зокрема щодо зазначення в е-декларації податків, зборів та благодійної допомоги, Комітет не знайшов корупціогенних ризиків, але також рекомендував парламенту відхилити їх.

Як повідомляє «Укрінформ», своєю чергою, Тетяна Донець наголосила, що поки не відкликатиме подані нею законопроекти, але може це зробити, якщо будуть напрацьовані інші, «кращі».

Нагадаємо, 6 вересня народний депутат від фракції «Народний фронт» Тетяна Донець зареєструвала законопроект №5079 «Про внесення змін до закону України "Про запобігання корупції» (щодо декларації).

Як повідомляв «Ні корупції!», народний депутат, голова фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Гринів має намір повторно внести на розгляд Верховної Ради поправки до законодавства про е-декларування доходів чиновників.