САП “провела” до суду сільських голову і депутата, які зазіхнули на півмільйонний хабар

eСпеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САп) затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно Гвоздівського сільського голови Васильківського району Київської області та депутата цієї ж сільської ради.

Вони змовились і вимагали гроші від підприємця за прийняття сільською радою рішення про надання цьому товариству в оренду земельної ділянки площею понад 26 гектарів.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив керівник САП Назар Холодницький.

За словами прокурора, сільські голова і депутат на зустрічі із представниками товариства висунули їм вимогу щодо передачі грошових коштів в сумі 500 тисяч доларів США за прийняття потрібного рішення. І пригрозили, що не ухвалять рішення або створюватимуть додаткові штучні перешкоди у випадку ненадання неправомірної вигоди.

Після цього хабарники отримали першу частину обумовленої суми у розмірі 10 тисяч доларів США та були затримані «на гарячому» безпосередньо під час контрольованого зі сторони правоохоронних органів отримання ними решти грошових коштів у сумі 300 тисяч євро на початку червня.

«Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України, а саме вимагання та одержання службовими особами неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за вчинення дій з використанням наданої їм влади за попередньою змовою групою осіб, що передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Вказане кримінальне провадження є яскравим прикладом ефективної взаємодії новостворених антикорупційних установ (НАБ України та САП) із іншими правоохоронними органами та належного виконання ними чинних вимог КПК України щодо підслідності кримінальних правопорушень», повідомив Холодницкий.

Керівник САП також наголосив на тому, що, незважаючи на те, що заява про вчинення злочину надійшла до ГУ Служби безпеки України в місті Києві та Київській області, а кримінальне провадження розпочато прокуратурою Київської області, вказані установи вчасно повідомили про цей факт НАБ України та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

«Документування злочину детективами НАБ України здійснено у тісній, а головне, ЗАКОННІЙ співпраці з оперативниками Служби безпеки України, а процесуальне керівництво здійснювалось групою прокурорів САП, до складу якої включено також прокурорів прокуратури Київської області.

Таким чином, чинним кримінальним процесуальним законом чітко врегульовано питання підслідності та цілком законно можна досягнути реальних СПІЛЬНИХ результатів у боротьбі з корупцією, тому внесення будь яких надуманих змін до КПК є безпідставним, якщо просто чесно виконувати закон, а не навмання змінювати його», - повідомив Холодницький.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше у НАБУ заявили, що перегляд підслідності злочинів знизить ефективність боротьби з корупцією.