Екс-суддя Царевич передумала судитися з Президентом Порошенком

zapysatyКолишня суддя Печерського районного суду Києва Оксана Царевич, звільнена за порушення присяги, відкликала із Вищого адміністративного суду свій позов до Президента Петра Порошенка, в якому просила визнати своє звільнення незаконним.

Про це повідомляє «Лівий берег» з посиланням на прес-службу суду.

При цьому на розгляді у Вищому адмінсуді залишаються дві справи за позовами Царевич до Вищої ради юстиції, в яких вона просить визнати незаконним подання на своє звільнення. Розгляд цих справ призначено на 10 і 24 жовтня

Як повідомляв «Ні корупції!», 29 вересня президент Петро Порошенко звільнив Царевич за порушення присяги при винесенні рішень проти активістів Євромайдану.

30 вересня колишня суддя Печерського районного суду Києва Оксана Царевич, звільнена за порушення присяги, оскаржила своє звільнення у Вищому адміністративному суді.

Дисциплінарну справу щодо Царевич було відкрито у грудні 2014 року і стосувалася вона низки справ проти активістів Автомайдану. У 2015 році Вища кваліфікаційна комісія суддів відсторонила Царевич від посади.

Суддя Царевич входила в колегію суддів у першій справі Юрія Луценка. Вона також була слідчим суддею у справі про вбивство екс-нардепа Євгена Щербаня, де було висунуто обвинувачення екс-прем'єру Юлії Тимошенко, а пізніше відмовилася виносити рішення про арешт Олександра Єфремова.

Щодо Царевич розслідується кримінальне провадження за звинуваченням у винесенні завідомо неправосудного вироку. Справа перебуває на стадії розгляду в суді.

Читайте також «Болючі зміни та шалений опір: перевірка суддів на фаховість і доброчесність»