Доходи і майно головного «завгоспа» Києва

zapysatyНаприкінці вересня київський міський голова, голова Київської державної адміністрації Віталій Кличко встановив директору Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Ігорю Климовичу Павлику надбавку за виконання особливо важливої роботи у розмірі 70% від посадового окладу і за інтенсивність праці у розмірі 80% від посадового окладу.

Відповідне розпорядження №922 від 27 вересня 2016 року розміщене на сайті КМДА.

І хоча це розпорядження Кличко підписав наприкінці вересня, однак надбавки встановлено з 1 серпня 2016 року, відтак, бухгалтери мусять зробити перерахунок головному «завгоспу» Києва заднім числом.

«Ні корупції!» проаналізував біографію Павлика, його трудовий шлях і декларацію про майно і доходи за 2015 рік, щоб зрозуміти, наскільки принциповим для Ігоря Климовича є таке матеріальне заохочення.

Отже, згідно з офіційною біографією, Ігор Павлик обирався депутатом Печерської районної у м. Києві ради трьох скликань.

1Свого часу він був 8 років директором комунального підприємства з утримання та експлуатації житлового фонду «Липкижитлосервіс» Печерського району м. Києва, першим заступником голови Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, директором Департаменту земельних відносин, державних закупівель та видавничої діяльності Фонду державного майна України, заступником генерального директора ПАТ «Вторес» та заступником голови правління і в.о. голови правління ПАТ «Укрпапірпром».

Перед тим, як стати директором Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, Павлик працював начальником відділу організаційно-документального забезпечення діяльності Київського міського голови патронатної служби мера.

Таким чином, з 1994 року за винятком двох років трудової діяльності з 2014 по квітень 2016, які Павлик віддав роботі у ПАТ, решту часу він пропрацював у комунальних підприємствах та був на державній службі.

А тепер подивимось, яких статків Павлик спромігся нажити за свою трудову діяльність. Згідно з декларацією про майно і доходи за 2015 рік, члени родини Ігора Павлика є дружина і донька.

Загальна сума сукупного доходу Павлика у 2015-му році – майже 40 тисяч гривень, а саме – 39 523 гривні, і це все виключно зарплата.

Натомість, родина посадовця спромоглася заробити у кількадесят разів більше - 1 516 582 гривні, з яких зарплата - 27 200 гривень, 11 160 гривень – стипендія, 670 130 гривні – це дохід від продажу рухомого чи нерухомого майна, 808 092 гривні – дохід від підприємницької діяльності.

У власності декларант має земельний наділ, квартиру і садовий будинок.

 

У членів родини нерухомості трохи більше за рахунок нежитлових приміщень.

3

4

У самого посадовця немає власного авто, натомість, члени його родини володіють одразу двома іномарками 2010-го і 2013 року випуску відповідно.

5

Додамо, що цього року саме Ігор Павлик очолив рейтинг доходів головних «завгоспів» України за версією Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем», який  аналізував доходи «сірих кардиналів» - керівників житлово-комунального господарства, які організовують ремонти доріг, утеплення під'їздів чи вивезення сміття - від рішень яких залежить життя громадян.

Так само, як і Павлик, троє його підлеглих, заступників директора департаменту КМДА, також отримали регулярні надбавки до зарплати.

Так, Віталій Кличко своїм розпорядженням № 923 від 27 вересня 2016 року встановив надбавки за виконання особливо важливої роботи у розмірі 70% від посадового окладу і за інтенсивність праці у розмірі 80% від посадового окладу Івану Анатолійовичу Пастухову, Олександру Володимировичу Малихіну  та Олені Миколаївні Малежик.2

За інформацією CorruptUA, експерт центру соціально-економічних досліджень CASE-Україна Юлія Шибалкіна зазначала, що за її дослідженням, посадовий оклад чиновників складає в середньому 30% від суми, яку вони реально отримують на руки.

«Є надбавки, які отримують всі, наприклад, за ранг і за стаж роботи. А є такі, що отримують в основному «обрані»: за особливі досягнення, інтенсивність праці і так далі. Нараховують їх в абсолютно індивідуальному порядку.

Як визначити, які досягнення вважаються «особливими», а які ні? Ніяких конкретних критеріїв немає. Все залежить тільки від безпосереднього начальника, який приймає рішення на свій розсуд.

Ці надбавки дуже непрозорі. Держслужбовці з якими я спілкувалася розповідають, що якщо в органі все добре, то призначаються вони більш-менш рівномірно всім. Це коли в бюджеті є гроші. Якщо ж їх не вистачає, то надбавки, в першу чергу, отримують керівники», – розповідала Шибалкіна.

Як повідомляв «Ні корупції!», Віталій Клично практично регулярно преміює своїх підлеглих за хорошу роботу. Так, у серпні мер роздав премії своїм заступникам у розмірі 60% від посадового окладу. У лютому Кличко преміював своїх підлеглих до 100% від окладу, а в березні – до 60% від окладу.

Також Кличко турбується про виплату матеріальних допомог своїм працівникам.

Очевидно, що все це робиться задля того, щоб посадовці мали достойні заробітні плати, а відтак, менше "шукали" "лівий" заробіток і чесно працювали задля держави і людей.

При цьому, часто-густо ці самі посадовці за час своєї роботи на державній службі з малою зарплатою дивним чином досягають таких матеріальних статків, що нової достойної зарплатні ледь вистачає, щоб все це майно утримувати.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Читайте також «Рейтинг найпрацьовитіших підлеглих Кличка»

«Про «скромність», притаманну слугам народу, якщо йдеться про народні гроші»

Мер Дніпра Філатов встановив собі і заступникам премії у розмірі 800%