У Рівнегаз досі приховують від журналістів декларації про доходи свого екс-керівника

Рівнегаз досі не надає копію декларації про доходи колишнього свого директора та колишнього депутата Рівненської обласної ради Петра Дубаса.

Про це повідомила медіа-юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко.

lyudmila-opryshko"Ми виграли першу та другу судові інстанції, тому що саме підприємство відмовилось надавати копію декларації. Але на стадії виконання Рівнегаз повернув цю декларації її керівникові у зв'язку з тим, що закінчились його повноваження як депутата обласної ради, і коли прийшов судовий виконавець, то вони сказали: "Ми не можемо виконати рішення суду. Ми повернути декларацію", - розповіла вона.

Після цього журналісти ще раз попросили копію декларації як керівника юридичної особи публічного права, тому що підприємство було створене наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

"А вони кажуть: "Ні, ми не є юридичною особою публічного права. У нас частка держави 25%", - продовжує свою розповідь Людмила Опришко.

Вона переконана, що такі дії підприємства є підставою для звернення до правоохоронних органів за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та за невиконання судового рішення. Саме це невиконання рішення у свою чергу дозволяє журналістам звертатись до Європейського суду з прав людини.

Медіа-юристка вважає, що варто включити таких розпорядників у закон "Про доступ до публічної інформації", чітко прописавши, що розуміється під юридичними особами публічного права для того, щоб не було подібних зловживань.