ФОТО
| |

У Рівнегаз досі приховують від журналістів декларації про доходи свого екс-керівника

Рівнегаз досі не надає копію декларації про доходи колишнього свого директора та колишнього депутата Рівненської обласної ради Петра Дубаса.

Про це повідомила медіа-юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко.

lyudmila-opryshko“Ми виграли першу та другу судові інстанції, тому що саме підприємство відмовилось надавати копію декларації. Але на стадії виконання Рівнегаз повернув цю декларації її керівникові у зв’язку з тим, що закінчились його повноваження як депутата обласної ради, і коли прийшов судовий виконавець, то вони сказали: “Ми не можемо виконати рішення суду. Ми повернути декларацію”, – розповіла вона.

Після цього журналісти ще раз попросили копію декларації як керівника юридичної особи публічного права, тому що підприємство було створене наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

“А вони кажуть: “Ні, ми не є юридичною особою публічного права. У нас частка держави 25%”, – продовжує свою розповідь Людмила Опришко.

Вона переконана, що такі дії підприємства є підставою для звернення до правоохоронних органів за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та за невиконання судового рішення. Саме це невиконання рішення у свою чергу дозволяє журналістам звертатись до Європейського суду з прав людини.

Медіа-юристка вважає, що варто включити таких розпорядників у закон “Про доступ до публічної інформації”, чітко прописавши, що розуміється під юридичними особами публічного права для того, щоб не було подібних зловживань.

Доданий до: Корупція в Рівному, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії