У Київраді хочуть «істотно знизити корупцію»

korrup-2-2Комісія Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції підтримала Рамкову антикорупційну програму для міста Києва.

Про це йдеться на сайті Київради.

За інформацією авторів, метою програми є істотне зниження корупції як ключової проблеми столиці та збільшення довіри громадян і бізнесу до влади.

Серед завдань програми – покращення доступу до інформації про діяльність столичної влади, зниження корупції, обумовленої організаційною структурою, недосконалими процесами, системою менеджменту та управлінням людськими ресурсами на рівні столичної влади та інші.

Щоб подолати корупцію, розробники програми пропонують ввести механізми контролю за діяльністю місцевої влади та комунальних підприємств, механізми упередження корупційних ризиків у рамках бюджетного процесу та регулярний моніторинг ефективності впровадження антикорупційних заходів.

«Опрацювання програми та зауваження до неї у робочій групі комісії – це приклад реальної роботи з пошуку компромісів для спільного рішення. Внесок депутатів комісії у цей процес є суттєвим. Ми підтримуємо внесені у програму правки у повному обсязі», - сказав Андрій Мірошниченко, член Антикорупційної ради при Київському міському голові.

У програмі передбачено, що всі дані, які стосуються діяльності міської влади, мають бути відкриті, якщо це не обмежено спеціальними законами. Є окрема частина, присвячена звітності щодо цільових міських програм. Програма також передбачає залучення громадськості на всіх етапах формування цільових програм.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше лише 20 зі 120 депутатів КМР прийшли послухати лекцію про те, як боротися з корупцією.

Додамо, що лекцію організовувало Управління з питань запобігань та протидії корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке раніше на запит «Ні корупції!» так і не спромоглося порахувати, скільки саме вони виявили фактів, які б свідчили про корупційні дії київських чиновників та службовців комунальних підприємств.

Читайте також «Як київські чиновники працюють антикорупціонерами на 3 тисячі гривень»