У Черкасах скасували сумнівний тендер

cherk-bondarenko

У Черкасах відкликали тендер на харчування  дітей у садочках та школах. Офіційна причина такого рішення – зміна обсягів замовлення. Про це повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

"Більше того – зараз у наших планах створити спеціальну комісію, до складу якої залучимо дієтологів та кращих фахівців у галузі дитячого харчування, щоб скласти корисне й смачне меню. Його запровадимо в садочках уже після проведення нового тендеру в системі електронних закупівель "ProZorro". Усі діти, незалежно від того, у який дошкільний заклад вони ходять, повинні бути в рівних умовах", - зазначив чиновник.

Напередодні, як пише  Інфоміст, у Черкасах розгорівся скандал щодо проведення згаданого вище тендеру: ТОВ “Каштан-Плюс”, який вже не один рік ставав переможцем тендерів та постачав продукти до дошкільних закладів, шкіл, позашкільних та медичних установ, став переможцем нечесним шляхом. Оголошення тендеру відбулося за кілька днів до початку дії системи електронних закупівель “ProZorro.

cherk-kashtan-plus

За інформацією видання, на засіданні контрольної комісії оголосили, що ТОВ “Каштан-Плюс” нібито завдяки афері перемогло на тендері, завищивши ціни на частовживані продукти та значно занизивши ціни на товари, які замовляють рідко або не замовляють взагалі. Прикметно, що у одному тендері тендерний комітет поєднав продукти для дошкільних навчальних закладів, позашкільних, шкіл та зоопарку. Саме це пояснює наявність у переліку пункту “м’ясо конини”, вартість якого в пропозиціях підпримств коливається від однієї до кількох гривень. Зважаючи на те, що зоопарк не закупляв для тварин конини, немає попиту – немає і пропозиції.

На продукти для школярів та вихованців дитсадків протягом трьох років мали витратити з бюджету 200 млн. грн.

Зазначимо, Черкащина очолює трійку областей-лідерів щодо порушень у сфері публічних закупівель. Їх цьогоріч, відповідно до інформації Державної аудиторської служби, в області було виявлено на 556 млн гривень. Трохи менше було зафіксовано порушень в Одеській області - на 470 млн гривень та в Івано-Франківській - на понад 163 млн гривень.