ФОТО
| |

Активісти назвали основні проблеми доступу до публічної інформації в Одеській міськраді

7947Неоприлюднення проектів рішень Одеської міської ради, оприлюднення рішень із запізненням або часткове, проведення «таємних засідань», ускладнений доступ до сесійних засідань тощо.

Проблеми доступу до публічної інформації в Одеській міській раді проаналізував ГО «Антикорупційний офіс» за підтримки МФ «Відродження».

За словами активістів, за січень-вересень 2016 року в Одеській міськрад розглянуто на сесіях 1041 проектів рішень, з яких оприлюднено вчасно було 135, оприлюдено пізніше 20 днів до сесії – 202, опубліковані частково – 625, не оприлюднені 79.

Крім того, наголошують активісти, великою проблемою в Одеській міськраді є винесення неопублікованих раніше проектів «з голосу», що суперечить Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Також у ГО “Антикорупційний офіс” вказали на практику проведення “таємних засідань”.

1

Серед проблем із доступом до сесійних засідань: відсутність прозорого порядку доступу на засідання, завчасне займання більшості вільних місць робітниками комунальних підприємств, які приходять організовано, фізичне обмеження доступу до засідання з боку працівників мерії.

2

Доданий до: Корупція в Одесі, Корупція в цифрах, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії