Активісти назвали основні проблеми доступу до публічної інформації в Одеській міськраді

7947Неоприлюднення проектів рішень Одеської міської ради, оприлюднення рішень із запізненням або часткове, проведення «таємних засідань», ускладнений доступ до сесійних засідань тощо.

Проблеми доступу до публічної інформації в Одеській міській раді проаналізував ГО «Антикорупційний офіс» за підтримки МФ «Відродження».

За словами активістів, за січень-вересень 2016 року в Одеській міськрад розглянуто на сесіях 1041 проектів рішень, з яких оприлюднено вчасно було 135, оприлюдено пізніше 20 днів до сесії – 202, опубліковані частково – 625, не оприлюднені 79.

Крім того, наголошують активісти, великою проблемою в Одеській міськраді є винесення неопублікованих раніше проектів «з голосу», що суперечить Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Також у ГО "Антикорупційний офіс" вказали на практику проведення "таємних засідань".

1

Серед проблем із доступом до сесійних засідань: відсутність прозорого порядку доступу на засідання, завчасне займання більшості вільних місць робітниками комунальних підприємств, які приходять організовано, фізичне обмеження доступу до засідання з боку працівників мерії.

2