ЛАЗ планує судитися за київський тендер на закупівлю тролейбусів

____361_771x517

Фірма «Сіті Транспорт Груп», що керує компанією «Львівські автобусні заводи», готує судовий позов з метою скасування  тендера на закупівлю тролейбусів у Києві, який виграла корпорація «Богдан».

Генеральний директор «СТГ» Ігор Чуркін назвав умови тендера дискримінаційними для інших учасників і  заявив, що через корупцію при державних закупівлях місцеві бюджети можуть втратити близько 100 мільйонів гривень.

Мова йде про п’ять останніх тендерів із закупівлі тролейбусів у Сумах, Полтаві, Хмельницькому, Одесі та Києві.

Ця інформація поширена на офіційному сайті «ЛАЗ».

За словами Ігоря Чуркіна, перевага при закупівлях була віддана не найвигіднішим для місцевих бюджетів пропозиціям. Наразі реальна вартість 12-метрового низькопідлогового тролейбуса становить приблизно 3,5 мільйонів гривень. А Київ планує купити 40 тролейбусів за ціною 202,3 мільйонів гривень, тобто, заплатити по 5,05 мільйонів за один тролейбус.

Суми закуплять 7 тролейбусів за 36,127 мільйонів гривень (5,16 мільйонів за машину).

Полтава й Одеса запланували придбати по 5 тролейбусів, витративши 24,7 і 27 мільйонів відповідно, що становить в середньому 4,94 й 5,4 мільйонів за одиницю.

Ігор Чуркін підкреслює, що очолювана ним компанія брала участь у тендері, але до фінальних торгів їх не допустили, адже «переможець був визначений заздалегідь». Більше того, в ході самих торгів, за його спостереженнями,  було чимало порушень чинного законодавства.

Щодо тендеру в Хмельницькому, то наразі Антимонопольний комітет України після розгляду скарги ТОВ "Науково-технічне підприємство СТГ Інженірінг" виніс рішення відмінити процедуру закупівлі. Про це на своїй сторінці в фейсбуці повідомила державний уповноважений Антимонопольного комітету України Агія Загребельська. За її словами, в ході розгляду було таки виявлено чимало порушень під час проведення тендеру.

«Ні Корупції!» неодноразово висвітлював тему тендерів із закупівлі тролейбусів у різних регіонах України, на що виділяються десятки мільйонів бюджетних грошей. А переможцями зазвичай стає «Богдан» - фірма, наближена до Президента України. Так, зокрема, у вересні вийшов матеріал про конкурс закупівлі тролейбусів у Полтаві, в якому взяли участь 3 фірми, одна з яких виробляє «Богдани», інша — їх продає, а третя (підставна) — програє тендери, бо їх тролейбуси не підходять під умови. Ціна питання - близько 25 мільйонів гривень.

Раніше «Ні Корупції!» розповідав про закупку в Одесі 5 нових тролейбусів у фірми «Богдан», яка належала Петру Порошенкові, а нині – його бізнес-партнеру Свинарчуку. Пропозиція була не з найменшою ціною, але інша фірма, що пропонувала тролейбуси вартістю 3,5 мільйони гривень за штуку, не виконала технічне завдання одеських замовників. Врешті КП «Одесміськтранс» підписало договір на закупку тролейбусів за ціною 5,3 мільйони гривень за одиницю. Наразі Приморський відділ Одеської поліції перевіряє законність закупівлі транспорту.

Слід зазначити, що в обох випадках «Богдану» програла компанія «ЛАЗ», якою керує Ігор Чуркін.