Дніпропетровська ОДА за 12 мільйонів замовила роботи, які вже були зроблені

image8287220Поліція підозрює посадових осіб управління капітального будівництва Дніпропетровської ОДА у змові з керівництвом ТОВ «Ремтекс» та ТОВ «Спеціалізована пересувна механізована колона 788» для привласнення бюджетних коштів на ремонті дитсадка.

Про це стало відомо з ухвали Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області, куди слідчий звернувся з клопотанням в рамках розслідування кримінального провадження № 12016040350001615 від 25.04.2016 року, повідомляють «Наші гроші».

У 2013 році управлінням капітального будівництва Дніпропетровської ОДА провело тендер на реконструкцію в м. Новомосковськ дитсадка «Чебурашка», де крім ремонту потрібно було побудувати автономну котельню. Переможцем тендеру стало ТОВ «Ремтекс», з яким і було підписано угоду вартістю 10,2 млн грн.

Слідство встановило, що з 2013 року по 2015 рік фірмі було перераховано 4,3 млн грн, та підписані акти виконаних робіт. За ці кошти «Ремтекс» встановило металопластикові вікна та металеві двері, утеплена підлога, встановлені нові пластикові труби каналізації, проведено мурування стін та здійсненні інші роботи. Через нестачу коштів договір розірвали.

В квітні 2016 року те ж управління капітального будівництва Дніпропетровської ОДА знову оголосило тендер на реконструкцію дитсадка в Новомосковську, переможцем якого стало ТОВ «Спеціалізована пересувна механізована колона 788». На цей раз вартість угоди склала 12,4 млн грн. При цьому, в документацію конкурсних торгів знову внесли роботи, які вже виконало раніше «Ремтекс». Наприклад, мурування стін, встановлення металевих дверей та заміну труб каналізації.

Слідчий звернувся до суду за дозволом отримати доступ до тендерної документації та документів ТОВ «Спеціалізована пересувна механізована колона 788» і суд це клопотання задовольнив.
Засновником ТОВ «Ремтекс» є Марк Попов, раніше його партнерами по фірмі були Інна Рожкова та депутат-«регіонал» попереднього скликання Криворізької райради Юрій Вінклер.

Засновниками ТОВ «Спеціалізована пересувна механізована колона 788» сьогодні є Сергій Бойко та Наталія Лобко. Бойко довгий час був лише керівником фірми, коли одним із її співзасновників був Тарас Палій. Це син екс-начальника «ДП «Дніпропетровський облавтодор», та колись єдиний власник ТОВ «Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями «УПС». Зараз співвласниками цієї фірми крім Палія є депутату Дніпропетровської облради від «УКРОПу» Владислав Бородін та латвійська компанія «Fuel Systems, SIA» Оксани Захарової. Після зміни влади у 2014 р. на Тараса Палія було відкрито два кримінальні провадження щодо привласнення бюджетних коштів на ремонті доріг фірмою «УПС». Торік обидві справи закрили. В липні Дніпровська міська рада уклала мирову угоду з ТОВ «УПС» про виплату їй 109 млн грн.

Як повідомляв «Ні корупції!», у лютому цього року у Дніпропетровську Служба безпеки України спільно з прокуратурою викрила схему розтрати більше ніж 760 тисяч бюджетних коштів, виділених на протипаводкові заходи.

Наприкінці 2014 року приватне підприємство виграло тендер на захист від підтоплення житлової забудови в одному з районів міста. На це комерсанти отримали майже п’ять мільйонів гривень з бюджету області.

В результаті посадовці департаменту ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА і керівництво приватного підприємства зависили вартість будівництва днопоглиблювального каналу і розчищення озер через внесення до акту виконаних робіт підроблених даних.