За 5 років ДУС не дало ні копійки Культурному центру України у Москві

9c8a0a4-tsentr-kultury-moskvaДержавне управління справами (ДУС) не фінансувало протягом 5 років Національний культурний центр України в м. Москві.

Про це йдеться у відповіді ДУС на запит LB.ua, повідомляє «Лівий берег».

«Повідомляємо, що протягом останніх п'яти років асигнування з державного бюджету України на потреби Національного культурного центру України в м.Москві не передбачалися», - йдеться в листі.

Крім того, інформацію про розмір надходжень від оренди окремих приміщень Національного культурного центру України в м.Москві за 2016 ДУС зможе визначити після отримання від НКЦУ річної звітності.

Відповідь на запит підписав тимчасово виконуючий обов'язки керівника ДУС І.Куцик.

Як повідомляв «Лівий берег» у статті «Культурний центр України в Москві: бізнес і культура?», у НКЦУ виник серйозний конфлікт: деякі співробітники центру під керівництвом т.в.о. директора Андрія Бабікова (працює в НКЦУ з 2009 року і відповідає за господарські питання, в тому числі за відносини з орендарями) відмовилися визнавати повноваження призначеного ДУС нового керівника НКЦУ Володимира Іонова і не впустили його в кабінет директора, змінивши замки.

За словами свідків, очевидців конфлікту, і експертів цей конфлікт має чітко виражений міжособистісний характер, заснований на матеріальних інтересах його учасників - а саме на небажанні втратити контроль за тіньовими коштами, які отримуються за рахунок здачі в оренду деяких приміщень НКЦУ.

«При цьому відвертий саботаж співробітниками НКЦУ наказу про призначення директором В. Іонова здійснюється не без потурання (допускають навіть і свідоме схвалення) деяких співробітників у самому ДУС», - повідомляє видання.

Як повідомляв раніше УНІАН, Росія заблокувала роботу Культурного центру України у Москві у той час, як аналогічні центри РФ продовжують діяти у Києві і Львові.