У Смілі на ремонті дороги украли понад мільйон гривень

xabar-groshi-powna-torba

Співробітники Служби безпеки України викрили факт розкрадання приватним підприємством державних коштів, виділених на ремонт доріг у місті Сміла Черкаської області. Про це повідомили в Управлінні СБУ в області.

У жовтні 2015 року Смілянська міська рада уклала рамкову угоду підряду з однією із черкаських комерційних структур на заміну дорожнього покриття декількох вулиць міста. Загальна проектна вартість проведення ремонтних робіт становила понад п’ять мільйонів гривень. Фінансування здійснювалося цільовою субвенцією з держбюджету, і кошти були повністю перераховані бізнесменам.

Встановлено, що підприємці в актах виконаних робіт завищили дані стосовно кількості використаних будівельних матеріалів та їх ціни. За попередніми оцінками, їм вдалося привласнити понад один мільйон гривень державних грошей.

"Під час обшуків в офісах бізнесменів співробітники спецслужби спільно з прокуратурою вилучили документацію, яка свідчить про здійснення фінансової оборудки при ремонті доріг. Вирішується питання про накладення арешту на рахунки комерційної структури", - йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. За такі дії закон передбачає покарання - позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років та з конфіскацією майна.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Як ми вже повідомляли, місяць тому, на Черкащині управління захисту економіки в Черкаській області викрило незаконну діяльність приватного акціонерного товариства. Керівники товариства привласнили 5 мільйонів 400 тисяч гривень бюджетних коштів. Про це повідомили у прес-службі ГУ Національної поліції у Черкаській області.Товариство протягом 2016 року за попередньою змовою із керівниками транзитно-конвертаційних підприємств здійснили з підприємствами – нерезидентами України (Румунія, Російська Федерація) низку безтоварних операцій з реалізації поліетилентерефталату на загальну суму понад 30 мільйонів гривень. Внаслідок штучного завищення податкового кредиту правопорушниками з державного бюджету України отримано незаконне відшкодування податку на додану вартість в сумі 5 мільйонів 400 тисяч гривень.

За даним фактом слідче управління ГУНП у Черкаській області відкрило кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191  Кримінального кодексу України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.