ФОТО
| |

У Смілі на ремонті дороги украли понад мільйон гривень

xabar-groshi-powna-torba

Співробітники Служби безпеки України викрили факт розкрадання приватним підприємством державних коштів, виділених на ремонт доріг у місті Сміла Черкаської області. Про це повідомили в Управлінні СБУ в області.

У жовтні 2015 року Смілянська міська рада уклала рамкову угоду підряду з однією із черкаських комерційних структур на заміну дорожнього покриття декількох вулиць міста. Загальна проектна вартість проведення ремонтних робіт становила понад п’ять мільйонів гривень. Фінансування здійснювалося цільовою субвенцією з держбюджету, і кошти були повністю перераховані бізнесменам.

Встановлено, що підприємці в актах виконаних робіт завищили дані стосовно кількості використаних будівельних матеріалів та їх ціни. За попередніми оцінками, їм вдалося привласнити понад один мільйон гривень державних грошей.

“Під час обшуків в офісах бізнесменів співробітники спецслужби спільно з прокуратурою вилучили документацію, яка свідчить про здійснення фінансової оборудки при ремонті доріг. Вирішується питання про накладення арешту на рахунки комерційної структури”, – йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. За такі дії закон передбачає покарання – позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років та з конфіскацією майна.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Як ми вже повідомляли, місяць тому, на Черкащині управління захисту економіки в Черкаській області викрило незаконну діяльність приватного акціонерного товариства. Керівники товариства привласнили 5 мільйонів 400 тисяч гривень бюджетних коштів. Про це повідомили у прес-службі ГУ Національної поліції у Черкаській області.Товариство протягом 2016 року за попередньою змовою із керівниками транзитно-конвертаційних підприємств здійснили з підприємствами – нерезидентами України (Румунія, Російська Федерація) низку безтоварних операцій з реалізації поліетилентерефталату на загальну суму понад 30 мільйонів гривень. Внаслідок штучного завищення податкового кредиту правопорушниками з державного бюджету України отримано незаконне відшкодування податку на додану вартість в сумі 5 мільйонів 400 тисяч гривень.

За даним фактом слідче управління ГУНП у Черкаській області відкрило кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191  Кримінального кодексу України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Доданий до: Корупція в Черкасах, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії