Кому прокуратура Київщини роздала службові квартири

chtobi_poluchit_sluzhebnoe_zhile-_nado_sdat_na_prava_i_lyubit_zhivotnih_informacionno-spravochnij_poНа запит «Ні корупції!» у прокуратурі Київської області надали перелік прокурорів, які упродовж 2010-2015 років отримали службові квартири від відомства. Загалом, за 6 років обласна прокуратура Київщини видала своїм працівникам 25 службових помешкань.

«Ні корупції!» передивився декларації про майно і доходи за останній рік деяких «щасливців»-прокурорів і з’ясував, що дехто з них «забув» вказати наявність службового житла у деклараціях, а інші – окрім службових, мають ще й власні квадратні метри.

А окремі прокурори, які отримували службове житло, за кілька років, що минули, зуміли розжитися власними помешканнями, які в кілька разів перевищують метраж службового.

Отже, у 2010 році прокуратура Київської області роздала 5 службових квартир:

1

Так, Олександр Володимирович Русецький у 2010-му році як заступник прокурора у м. Біла Церква отримав 2-кімнатну квартиру площею 39 кв.м. Згодом Русецький був прокурором Яготинського району Київщини, також очолював відділ місцевої прокуратури у Переяславі. З липня цього року Русецький працює заступником прокурора Львівської області. Декларацію про майно і доходи за 2015 рік заступник прокурора Львівщини Олександр Русецький не оприлюднив. А згідно з декларацією за 2014 рік, подружжя Русецьких мало дві квартири загальною площею 87,3 кв м і 34 кв м.

rusetskyj

У 2011 році обласна прокуратура виділила своїм працівникам 6 службових квартир.

2

Горзову Анатолію Петровичу, начальнику відділу роботи з кадрами прокуратури Київської області дали службову 2-кімнатну квартиру у Бучі площею 42 кв.м. Водночас, згідно з декларацією про майно і доходи за 2011 рік, Горзов А.П. вже мав квартиру із загальною площею майже 100 кв. м.

horzov

Свого часу «Прокурорська правда» повідомляла, що за часів керівництва прокуратурою Київської області Михайлом Витязем у відомстві процвітала торгівля посадами. І саме за цей напрямок роботи на посаді керівника кадрового відділу начебто відповідав Анатолій Горзов.

У тому ж році службову 2-кімнатну службову квартиру площею 38 кв м дали і помічнику Переяслав-Хмельницького міжрайонного прокурора Богдану Валерійовичу Панченку. У 2014 році у декларації про майно і доходи Панченко вже як старший прокурор Переяслав-Хмельницької міжрайонної прокуратури Київської області дійсно вказав, що у нього є службове житло, але... Або прокурор помилився у метражі квартири, або йдеться вже про інше службове житло.

panchenko

У 2012 році прокуратура Київщини роздала 7 службових квартир.

3

У 2012 році 2-кімнатну службову квартиру із житловою площею 33,5 кв м. отримав Дутчин Іван Миронович як заступник начальника відділу. У 2014 році І.М. Дутчин був прокурором Ірпеня. У декларації за 2015 рік прокурор відділу організації представництва та захисту інтересів громадян або держави у суді Київської обласної прокуратури вказав, що має четвертину від квартири загальною площею 75,7 кв. м. Інші три частини цієї ж квартири згідно з декларацією записані на його дружину.

dutchyn

Колб Іван Олександрович як прокурор міжрайонної природоохоронної прокуратури в Київській області у 2012 році отримав у столиці 1-кімнатну квартиру. А згідно з декларацією за 2015 рік, І.О.Колб знову не має, де жити.

kolb

У 2013-2014 роках у прокуратурі Київщини роздали 6 службових квартир.

4

Зокрема, у 2013 році квартиру отримала Наталя Вікторівна Чехівська. На посаді старшого прокурора Ірпінської прокуратури вона отримала одну кімнату площею 14, 5 кв м у 2-кімнатній службовій квартирі в Ірпені.

Нині Н.В.Чехівська працює начальником відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів в обласній прокуратурі Київщини. Згідно з декларацією про майно і доходи за 2015 рік, у прокурора вже є житло площею 97,5 кв.м.

chehivska

Також у 2013 році прокурору Ірпінської прокуратури Ярославу Олександровичу Зеленюку прокуратура Київщини надала 2-кімнатну службову квартиру площею 74 кв.м. Очевидно, що саме цю квартиру, хоч і без відмітки «службове житло» та з похибкою в 1 кв м., Зеленюк зазначив у своїй декларації за 2014 рік.

zelenyuk

У 2015 році прокуратура Київщини виділила 1 службову квартиру в Ірпені для свого співробітника Т.П.Возняковського.

Як повідомляв «Ні корупції!» раніше, старшому прокурору прокуратури міста Ірпеня Київської області Тарасу Петровичу Возняковському у 2015 році було виділено однокімнатну службову квартиру з житловою площею 16,5 кв м. в місті Ірпені. У відомстві зазначили, що прокурор Возняковський отримав житло, оскільки перебував на квартирному обліку як працівник прокуратури.

Водночас, згідно з декларацією про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік Т.П. Возняковського, він має у власності будинок площею 90 кв м у спільній власності із дружиною. Крім того, на Тараса Петровича записана квартира площею 80 кв м.

Що стосується розподілу службових квартир для прокурорів у столиці за ці самі роки, то за інформацією «Надзвичайних новин», Департамент будівництва та житлового забезпечення КМДА з 2010 року по теперішній час  передав для органів прокуратури 137 квартир загальною площею 11 768 кв.м. У подальшому квартири розподіляли районні в місті Києві адміністрації.

Так, із 2010-го року Голосіївська РДА надала прокурорам 18 квартир, Дніпровська – 14, Печерська – 12, Дарницька та Деснянська – по 11 кожна, Солом’янська – 10, Подільська – 6, Святошинська – 3, Шевченківська та Оболонська виділили по дві. У підсумку – 89 квартир.

У квітні цього року ГПУ розпочала кримінальне провадження за фактами службової недбалості та шахрайства при виділенні житла працівникам прокуратури.

За словами прокурора ГПУ Владислава Куценка, було встановлено, що «спеціаліст 2 категорії прокуратури м. Києва у 2005 році отримала на склад сім’ї з 3-х чоловік квартиру загальною площею понад 77 кв м в Києві. Водночас, надавши до місцевих органів влади попередньо оформлену довідку про проживання у гуртожитку спільно з сином і відсутність житла у 2012 році, вказана особа була взята на квартирний облік. Згодом, у 2013 році, працюючи у профспілковому комітеті прокуратури міста, вона знову отримала на склад сім’ї з двох осіб двокімнатну квартиру площею понад 70 кв м".

Також, за словами прокурора Генеральної прокуратури, в ході перевірки отримано відомості про факти неодноразового отримання житла колишніми працівниками прокуратури міста Києва, які наразі працюють в Генеральній прокуратурі України. «Одна з таких осіб отримала впродовж 2005-2012 років 2 квартири», - сказав Куценко.

Нагадаємо, що на запит «Ні корупції!» у Генеральній прокуратурі України повідомили, що у них зникла частина документів щодо розподілу і приватизації відомчого житла між прокурорами, а та, що лишилася, вивчається слідчими, а тому оприлюднити вміст документів у ГПУ поки що не можуть.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»