Ігор Гринів відкликає законопроект, який нівелює е-декларування

_dsc5939

Автор змін до закону "Про запобігання корупції" Ігор Гринів відкликає свій документ №5192, який напередодні різко розкритикували антикорупційні активісти.

Про це написав сам Гринів на своїй сторінці у Facebook.

"Мав складну розмову з Президентом щодо внесених мною поправок до Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання злочинам проти життя і здоров’я особи та проти власності. Я і надалі залишаюсь при своїй думці, що цей закон потребує доопрацювання та змін.
Але врахував дискусію з Президентом та відкличу цей законопроект. "
, - написав керівник парламентської фракції партії "Блок Петра Порошенко" Ігор Гринів.

За його словами, він відкликає законопроект через резонанс і вважає, що суспільство виявилось непідготовленим до такої дискусії.

"Я розпочинаю відкрите обговорення цього питання і повернуся до нього щойно переконаю громадськість у необхідності таких законодавчих змін", - написав він.

Нагадаємо, у понеділок 3 жовтня активісти пікетували комітети Верховної Ради з вимогою не саботувати боротьбу з корупцією в державі. Під час акції "Ви уху їли?" керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін назвав законодавчі зміни Ігоря Гриніва дев'ятою спробою нівелювати е-декларування.

Зареєстрований у парламенті 29 вересня законопроект встановлював, що відомості у декларації про цінне рухоме майно, вартість і суму отриманих подарунків, наявних грошових активах, у тому числі готівки, гроші, позичені третім особам, фінансові зобов'язання, витрати будуть вважатись інформацією з обмеженим доступом. А, відтак,  не підлягають оприлюдненню.

Експерти Реанімаційного пакету реформ застерігають президента України та Верховну Раду від обмежень від кримінальної відповідальності за неправду в електронних деклараціях посадовців та за незаконне збагачення.

"Намір скасувати кримінальну відповідальність за «помилки» в декларації анонсував депутат Ігор Гринів. Наголошуємо, це дозволить чиновникам легально "забувати" декларувати надмірне майно та не нести за це жодної відповідальності", - йдеться у заяві РПР.

Відповідно до українського законодавства, перші 50 тисяч високопосадовців мають подати відкриті електронні декларації уже до кінця жовтня 2016 року. У 2017 році декларації має подати мільйон осіб, включно з посадовцями державних і комунальних підприємств.