ФОТО
| |

Ігор Гринів відкликає законопроект, який нівелює е-декларування

_dsc5939

Автор змін до закону “Про запобігання корупції” Ігор Гринів відкликає свій документ №5192, який напередодні різко розкритикували антикорупційні активісти.

Про це написав сам Гринів на своїй сторінці у Facebook.

“Мав складну розмову з Президентом щодо внесених мною поправок до Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання злочинам проти життя і здоров’я особи та проти власності. Я і надалі залишаюсь при своїй думці, що цей закон потребує доопрацювання та змін.
Але врахував дискусію з Президентом та відкличу цей законопроект. “
, – написав керівник парламентської фракції партії “Блок Петра Порошенко” Ігор Гринів.

За його словами, він відкликає законопроект через резонанс і вважає, що суспільство виявилось непідготовленим до такої дискусії.

“Я розпочинаю відкрите обговорення цього питання і повернуся до нього щойно переконаю громадськість у необхідності таких законодавчих змін”, – написав він.

Нагадаємо, у понеділок 3 жовтня активісти пікетували комітети Верховної Ради з вимогою не саботувати боротьбу з корупцією в державі. Під час акції “Ви уху їли?” керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін назвав законодавчі зміни Ігоря Гриніва дев’ятою спробою нівелювати е-декларування.

Зареєстрований у парламенті 29 вересня законопроект встановлював, що відомості у декларації про цінне рухоме майно, вартість і суму отриманих подарунків, наявних грошових активах, у тому числі готівки, гроші, позичені третім особам, фінансові зобов’язання, витрати будуть вважатись інформацією з обмеженим доступом. А, відтак,  не підлягають оприлюдненню.

Експерти Реанімаційного пакету реформ застерігають президента України та Верховну Раду від обмежень від кримінальної відповідальності за неправду в електронних деклараціях посадовців та за незаконне збагачення.

“Намір скасувати кримінальну відповідальність за «помилки» в декларації анонсував депутат Ігор Гринів. Наголошуємо, це дозволить чиновникам легально “забувати” декларувати надмірне майно та не нести за це жодної відповідальності”, – йдеться у заяві РПР.

Відповідно до українського законодавства, перші 50 тисяч високопосадовців мають подати відкриті електронні декларації уже до кінця жовтня 2016 року. У 2017 році декларації має подати мільйон осіб, включно з посадовцями державних і комунальних підприємств.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії