Фермери з Камінь-Каширського поскаржились Уповноваженому ВР на двох чиновників 

logo-1024Двоє волинських високопосадовців – один керує районом, а другий обласним сільським господарством - не надали відповідь на публічну інформацію, що стосується видатків із районного бюджету.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила «Асоціація фермерів та приватних землевласників Камінь-Каширського району: Об’єднання Вільних Селян».

«Звернулись ми до голови Камінь-Каширської районної адміністрації зі зверненням, в якому попросили пояснити, чому, відповідно до даних за перший та другий квартали, що розміщені на сайті «Є-data», видатки в рази перевищують надходження до районного бюджету? Як таке могло статись? А якщо сталось, то з яких причин, і на які добрі справи пішли несподівані прибутки.

Пан Дунайчук, голова районної адміністрації відповів миттєво, але сказав невідомо що, а потім послався на те, що він не володіє фінансовою інформацією і перенаправив нас до головного районного фінансиста. Фінансист теж відповів, але не з приводу того, про що його запитували», - написали фермери.

В Асоціації припустили, що «чиновники не знають, як пояснити свої дії, бо не звикли давати відповіді пересічним громадянам з приводу своєї фінансової діяльності. А тому роблять вигляд, що не зрозуміють суті та змісту запитання».

«Ще більш оригінально повівся директор департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації Юрій Горбенко. Його запитали про те саме, але він взагалі ніяк не відповів, чим порушив Закони України «Про доступ до публічної інформації» та «Про звернення громадян». Мабуть, не вперше, тому і порушив.

Щоб перевірити його реакцію на звернення, ми вслід за першим зверненням направили ще одне, але з приводу того, скільки і чого вирощували на Волині. Оскільки запитання не стосувалось грошей, то відповідь надійшла вчасно і майже в повному обсязі», - повідомили фермери.

В Асоціації зазначили, що метою їхнього звернення до районного та галузевого керівництва була перевірка того, як керівництво виконує закони.

«Маємо перший досвід. Поки що негативний. Тому на цих двох керівників спрямовано скаргу на ім’я Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Чекаємо на відповідь», - підсумували фермери.

Як повідомляв «Ні корупції!», з початку року Секретаріат Омбудсмана склав 142 протоколи з порушення доступу до інформації.

Читайте також «Як діяти, якщо вам відмовили в наданні запитуваної інформації»