ФОТО
| |

У БПП хочуть закрити інформацію про майно і подарунки чиновників

tsenzura-internetЛідер фракції БПП Ігор Гринів пропонує внести зміни до закону про запобігання корупції, і закрити відомості з декларацій для загального користування.

Відповідний законопроект №5192 зареєстрований у четвер, повідомляє «Українська правда».

За словами автора Ігора Гриніва, законопроект має вирішити питання про доступ до інформації про рухоме і нерухоме майно і готівкові кошти.

«Ця інформація, яку подають підписанти, має бути для службового користування і для НАБУ, а не бути предметом політичних спекуляцій», – зазначив він.

На думку Гриніва, ця інформація може дати змогу «хуліганам чи грабіжникам» скористатися з цього.

«Це дасть підстави для дискредитації всієї системи декларування», – зазначив він.

Крім того, Гринів повідомив, що у проекті він пропонує скасувати кримінальну відповідальність за помилки у декларації.

«Кримінальна відповідальність має бути за подачу недостовірної інформації про податки і ухиляння від податків. В іншому – має бути адміністративна і політична відповідальність, а не кримінальна», – сказав він.

На питання «Української правди», чи не нівелюють його пропозицію загальну ідею електронних декларацій, він відповів:

«Не нівелюють. Зараз вважають, що Єдиним засобом боротьби з корупцією є медіа, тоді не треба було створювати НАБУ, Антикорупційну прокуратуру, ДБР. Цим мають займатися спеціально створені органи, до яких має бути довіра», – зазначив він.

Згідно з проектом, внесеним до ВР, пропонується закрити інформацію про отримані подарунки.

j

Водночас експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська вважає, що цей законопроект направлений на приховування статків чиновників.

«Готова закластися, що під пафосною назвою про попередження злочинів проти життя і власності – закриття інформації про готівочку, годиннички, картиноньки, хутро усіх чиновничків, а також про їх витрати для придбання цього всього багатства», – зазначила вона на своїй сторінці ФБ.

«А в цей час кінцеве рішення про безвіз усе ще залежить від країн-членів ЄС. Щонайменше 5 із яких дуже шукають красиву причину цей безвіз не давати і дуже розраховують на факап України саме з електронними деклараціями», – додала вона.

Як повідомляв «Ні корупції!», в АП пропонують амністувати все майно перед е-декларуванням. Податковий комітет Ради розробив проект закону про внесення змін до Податкового кодексу та низки інших законів, згідно з якими громадяни звільняться від зобов’язання вказати джерело походження свого майна.

Про те, що на розгляд Верховної Ради незабаром можуть винести законопроект, який закриє публічний доступ до низки важливих відомостей з електронних декларацій чиновників, попереджав і керівник ЦПК Віталій Шабунін.

«Рада готує черговий лохотрон для всіх нас – зміни до закону про запобігання корупції, якими закриють публічний доступ до всього м’яса з електронних декларацій чиновників: про готівку, коштовності, подарунки, фінансові зобов’язання, корпоративні права і витрати…ідея повністю прибрати чутливу інфу про статки чиновників з відкритого доступу – це повний відкат всієї антикорупційної реформи назад, в часи Януковича, який кривив пику від однієї згадки про потребу прозорого декларування статків», – написав Шабунін і додав, що немає притомних аргументів, якими можна обґрунтувати потребу таких змін.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії