У БПП хочуть закрити інформацію про майно і подарунки чиновників

tsenzura-internetЛідер фракції БПП Ігор Гринів пропонує внести зміни до закону про запобігання корупції, і закрити відомості з декларацій для загального користування.

Відповідний законопроект №5192 зареєстрований у четвер, повідомляє «Українська правда».

За словами автора Ігора Гриніва, законопроект має вирішити питання про доступ до інформації про рухоме і нерухоме майно і готівкові кошти.

«Ця інформація, яку подають підписанти, має бути для службового користування і для НАБУ, а не бути предметом політичних спекуляцій», - зазначив він.

На думку Гриніва, ця інформація може дати змогу «хуліганам чи грабіжникам» скористатися з цього.

«Це дасть підстави для дискредитації всієї системи декларування», - зазначив він.

Крім того, Гринів повідомив, що у проекті він пропонує скасувати кримінальну відповідальність за помилки у декларації.

«Кримінальна відповідальність має бути за подачу недостовірної інформації про податки і ухиляння від податків. В іншому – має бути адміністративна і політична відповідальність, а не кримінальна», - сказав він.

На питання «Української правди», чи не нівелюють його пропозицію загальну ідею електронних декларацій, він відповів:

«Не нівелюють. Зараз вважають, що Єдиним засобом боротьби з корупцією є медіа, тоді не треба було створювати НАБУ, Антикорупційну прокуратуру, ДБР. Цим мають займатися спеціально створені органи, до яких має бути довіра», - зазначив він.

Згідно з проектом, внесеним до ВР, пропонується закрити інформацію про отримані подарунки.

j

Водночас експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська вважає, що цей законопроект направлений на приховування статків чиновників.

«Готова закластися, що під пафосною назвою про попередження злочинів проти життя і власності - закриття інформації про готівочку, годиннички, картиноньки, хутро усіх чиновничків, а також про їх витрати для придбання цього всього багатства», - зазначила вона на своїй сторінці ФБ.

«А в цей час кінцеве рішення про безвіз усе ще залежить від країн-членів ЄС. Щонайменше 5 із яких дуже шукають красиву причину цей безвіз не давати і дуже розраховують на факап України саме з електронними деклараціями», - додала вона.

Як повідомляв «Ні корупції!», в АП пропонують амністувати все майно перед е-декларуванням. Податковий комітет Ради розробив проект закону про внесення змін до Податкового кодексу та низки інших законів, згідно з якими громадяни звільняться від зобов’язання вказати джерело походження свого майна.

Про те, що на розгляд Верховної Ради незабаром можуть винести законопроект, який закриє публічний доступ до низки важливих відомостей з електронних декларацій чиновників, попереджав і керівник ЦПК Віталій Шабунін.

«Рада готує черговий лохотрон для всіх нас – зміни до закону про запобігання корупції, якими закриють публічний доступ до всього м’яса з електронних декларацій чиновників: про готівку, коштовності, подарунки, фінансові зобов’язання, корпоративні права і витрати…ідея повністю прибрати чутливу інфу про статки чиновників з відкритого доступу – це повний відкат всієї антикорупційної реформи назад, в часи Януковича, який кривив пику від однієї згадки про потребу прозорого декларування статків», – написав Шабунін і додав, що немає притомних аргументів, якими можна обґрунтувати потребу таких змін.