Суд не повернув із оренди Гостиний двір на Подолі

b13752001565683Господарський суд Києва в четвер, 29 вересня, відмовився розірвати договір оренди між Фондом державного майна і «Укрреставрацією» стосовно Гостиного двору, повідомляє «Лівий берег».

За інформацією видання, позов подав ФДМ, який надав результати експертизи, що свідчить про руйнування Гостинного двору і невиконання зобов'язань з боку забудовника.

При цьому забудовник на суді зізнався, що веде роботи на об'єкті, хоча не має дозволу на це: старий було скасовано, а новий не отримано.

Незважаючи на це, суд не побачив причин, за якими варто розірвати договір оренди. Фонд державного майна готує апеляцію.

Нагадаємо, договір було укладено ще 18 березня 1994 року. Орендар брав на себе повну відповідальність за збереження пам'ятки архітектури й утримання будівель у належному санітарному, протипожежному та технічному стані. Згідно з актом обстеження від 10 грудня 2015 року було встановлено, що ніяких будівельних робіт на орендованому об'єкті не проводили. В акті зафіксовано також відсутність настилу даху будинку, вікон і дверей будівлі, зовнішньої і внутрішньої обробки будівлі, а також часткове (мінімальне) підтоплення підвальних приміщень.

У 2011 році в Києві почався потужний рух за збереження будівлі. Активісти утворили сквот усередині будівлі, проводили культурні заходи, запрошуючи громадськість. Через місяці активної діяльності їх побили і вигнали, але активісти через суди домоглися заборони на будівництво.

Міська влада не може за рахунок бюджету відремонтувати будівлю, а забудовник не залишає надію повернути собі право перебудувати будинок і зробити в ньому торговий центр, відтак не вживає ніяких заходів із консервації об'єкта.

Громадськість в особі ГО «Андріївський-Пейзажна ініціатива» акумулювала свій ресурс для проведення консервації, зібрала необхідні фінансові кошти і матеріали, проте на об'єкт їх не допустили.

15 грудня 2015 року «Укрреставрація» погодилася законсервувати будівлю Гостиного двору.

22 грудня 2015 року Уряд підтримав позицію Міністерства юстиції і залишив Гостинний двір пам’яткою архітектури.

12705400

Як повідомляв «Ні корупції!», 22 січня 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд повернув Гостиному Двору скасований раніше Кабміном статус Пам’ятки національного значення.

«Визнано незаконною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2011 року №1380 «Про виключення Гостинного Двору умісті Києві із списку пам‘ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави», - написала тоді на своїй сторінці у Фейсбук адвокат і громадська активістка Марина Соловйова.