На Броварщині заборонили збирати гроші з батьків у школах і дитсадках

1360160898-random7514-06_02_13У Броварському районі Київської області заборонили збирати кошти у навчальних закладах району з батьків, учнів та вихованців на розвиток та утримання навчального закладу, подарунки навчальному закладу та педагогічним працівникам.

Відповідний наказ № 01-03/290 відділу освіти Броварської РДА «Про заборону збору коштів учасниками навчально-виховного процесу в навчальних закладах Броварського району» опубліковано на сайті Броварської райдержадміністрації.

Згідно з документом за підписом начальника відділу освіти Л.Чайки, керівникам навчальних закладів наказано збирати благодійні внески «виключно на добровільних засадах та у безготівковій формі на рахунок «Суми за дорученням» з обов’язковим оформленням відповідної бухгалтерської документації згідно з вимогами чинного законодавства України».

Крім того вчителям-предметникам заборонено здійснювати будь-які фінансові операції у навчальному закладі та надавати платні освітні послуги, крім тих, які передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 р. № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності».

«У випадках порушення цього наказу винних осіб притягувати до дисциплінарної відповідальності та відповідальності, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», - йдеться у тексті наказу.

Зазначимо, що наказ видано 9 серпня 2016 року, одначе на сайті Броварської РДА він опублікований лише 23 вересня.

Як повідомляв «Ні корупції!», після двох офіційних запитів до Броварської районної державної адміністрації від «Ні корупції!» щодо неоприлюднення рішень та проектів рішень на офіційному сайті РДА броварські районні власті вирішили відбутися показовою «картинкою».

Так, у Броварській РДА оновили свій сайт, нарешті опублікувавши перелік рішень голови Броварської районної державної адміністрації, одначе жоден із цих документів не відкривається.

Читайте також «Скільки я плачу за державний дитячий садочок»

«Як уникнути добровільно-примусових внесків. Поради юриста»