ФОТО
| |

У помешканні екс-прокурора Київщини Гайсинського затримали особу, причетну до оборудки із 110 га землі

obuxiv

Генпрокуратурою затримано особу, причетну до незаконного заволодіння земельною ділянкою 110 га в Обухівському районі на Київщині.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

«28 вересня відбулися санкціоновані судом обшуки і затримання за фактами незаконного заволодіння земельною ділянкою 110 га лісу в Обухівському районі на загальну суму 700 млн грн», – зазначив Юрій Луценко.

За його словами, затримували приватного нотаріуса, який у змові із громадянами, а також з посадовими особами управління Держземагенства в Обухівському районі Київської області, у складі злочинної організації упродовж 2007-2008 років заволоділи 110 га землі вартістю понад 700 млн грн, яка розташована на території Обухівського району Київської області та на момент вчинення злочину перебувала у державній власності.

«На вказані земельні ділянки за клопотанням слідчого Печерським районним судом м. Києва накладено арешт», – сказав Генпрокурор.

«На підставі зібраних доказів та під час проведення спецоперації проведеною слідчими управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та працівниками ГУ БКОЗ Служби безпеки України затримано додатково 5 членів злочинної організації. Двоє із членів злочинної організації оголошено у розшук. Також під час спецоперації проведено 14 обшуків, у ході яких виявлено та вилучено документи, електронні носії та інше, що підтверджує злочинну змову направлену на протиправне заволодіння земельними ділянками», – йдеться у повідомленні прокуратури.

«Найбільш резонансним є те, що особа на яку було оформлено велику кількість цієї незаконно відведеної землі було затримано у помешканні колишнього прокурора Київської області»,- повідомив Юрій Луценко.

Під час проведення обшуку зазначеного будинку та прилеглої території підозрюваного затримано.

Зазначеним особам повідомлено про підозру за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 190, ч. 2, 3 ст. 358 КК України.

«На теперішній час Печерським районним судом міста Києва розглядаються клопотання про обрання стосовно підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Це справа, яку ми давно ведемо, і можу сказати, що одним Обухівським районом це не закінчиться», – пообіцяв Луценко і додав, що вживаються необхідні заходи щодо встановлення усіх причетних до злочинної організації осіб та їхнього затримання, а також забезпечення повного, всебічного та неупередженого розслідування у розумні строки.

Як повідомляв «Ні корупції!», у липні цього року прокурори обшукали Обухівський районний Держгеокадастр, працівники якого роздали незаконно майже 80 га землі в районі.

Раніше, як також повідомляв «Ні корупції!», у родича нардепа забрали землі водного фонду в Обухівському районі на Київщині майже на 70 мільйонів. Установлено, що Обухівська районна державна адміністрація у 2009 році за рахунок земель водного фонду передала у власність 3 громадян земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, які в подальшому через низку цивільно-правових угод стали власністю родича народного депутата України.

Доданий до: Корупція на Києвщині, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії