У помешканні екс-прокурора Київщини Гайсинського затримали особу, причетну до оборудки із 110 га землі

obuxiv

Генпрокуратурою затримано особу, причетну до незаконного заволодіння земельною ділянкою 110 га в Обухівському районі на Київщині.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

«28 вересня відбулися санкціоновані судом обшуки і затримання за фактами незаконного заволодіння земельною ділянкою 110 га лісу в Обухівському районі на загальну суму 700 млн грн», - зазначив Юрій Луценко.

За його словами, затримували приватного нотаріуса, який у змові із громадянами, а також з посадовими особами управління Держземагенства в Обухівському районі Київської області, у складі злочинної організації упродовж 2007-2008 років заволоділи 110 га землі вартістю понад 700 млн грн, яка розташована на території Обухівського району Київської області та на момент вчинення злочину перебувала у державній власності.

«На вказані земельні ділянки за клопотанням слідчого Печерським районним судом м. Києва накладено арешт», - сказав Генпрокурор.

«На підставі зібраних доказів та під час проведення спецоперації проведеною слідчими управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та працівниками ГУ БКОЗ Служби безпеки України затримано додатково 5 членів злочинної організації. Двоє із членів злочинної організації оголошено у розшук. Також під час спецоперації проведено 14 обшуків, у ході яких виявлено та вилучено документи, електронні носії та інше, що підтверджує злочинну змову направлену на протиправне заволодіння земельними ділянками», - йдеться у повідомленні прокуратури.

«Найбільш резонансним є те, що особа на яку було оформлено велику кількість цієї незаконно відведеної землі було затримано у помешканні колишнього прокурора Київської області»,- повідомив Юрій Луценко.

Під час проведення обшуку зазначеного будинку та прилеглої території підозрюваного затримано.

Зазначеним особам повідомлено про підозру за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 190, ч. 2, 3 ст. 358 КК України.

«На теперішній час Печерським районним судом міста Києва розглядаються клопотання про обрання стосовно підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Це справа, яку ми давно ведемо, і можу сказати, що одним Обухівським районом це не закінчиться», - пообіцяв Луценко і додав, що вживаються необхідні заходи щодо встановлення усіх причетних до злочинної організації осіб та їхнього затримання, а також забезпечення повного, всебічного та неупередженого розслідування у розумні строки.

Як повідомляв «Ні корупції!», у липні цього року прокурори обшукали Обухівський районний Держгеокадастр, працівники якого роздали незаконно майже 80 га землі в районі.

Раніше, як також повідомляв «Ні корупції!», у родича нардепа забрали землі водного фонду в Обухівському районі на Київщині майже на 70 мільйонів. Установлено, що Обухівська районна державна адміністрація у 2009 році за рахунок земель водного фонду передала у власність 3 громадян земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, які в подальшому через низку цивільно-правових угод стали власністю родича народного депутата України.