Рада звільнила низку суддів, що порушили присягу (ОНОВЛЕНО)

http://photo.unian.netВерховна Рада проголосувала за відставку низки суддів, в тому числі тих, хто виносив неправосудні рішення щодо активістів Євромайдану. Рішенню передувало бурхливе обговорення, повідомляє «Українська правда».

Серед звільнених, зокрема, Ігор Кожухов та Алла Домарацька, а також суддя Печерського Світлана Волкова, яку звинувачують у винесенні незаконного рішення про звільнення з-під варти колишнього командира спецроти «Беркута» Дмитра Садовника.

Суддя Вищого господарського суду Віктор Татьков був звільнений в порядку люстрації.

Щодо 5 суддів нардепи не знайшли спільної позиції. В залі триває обговорення.

«Опозиціний блок», як і обіцяв, не бере участь у голосуванні. Депутат від «Опоблоку» Василь Німченко заявив, що наразі у парламенті «скоюється злочин». Він зокрема наголошував на тому, що згідно з законодавством, суддів мають за три дні попередити про виклик до Верховної Ради з приводу їхнього звільнення, і ця норма дотримана не була, судді не присутні і сесійній залі.

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк пояснив, це питання – у віданні парламенту, а не ВРЮ. Крім того він зазначив, що ці судді не з'являлись і на засідання кваліфікаційної комісії.

Водночас народний депутат від «Народного фронту» Леонід Ємець зазначив, що двох днів цілком достатньо для того, щоб дістатись на засідання Верховної Ради «навіть з Анталії».

Німченко також спрогозував масове оскарження суддями прийнятих нині Верховною Радою рішень.

Загалом сьогодні, 29 вересня, на позачерговому засіданні Верховної Ради нардепи протягом понад чотирьох годин розглядали питання щодо звільнення 33 суддів і після довгих потуг таки спромоглися позбавити крісла 29 служителів Феміди. До списку увійшли судді, які порушили присягу і щодо яких є подання Вищої ради юстиції. У цьому переліку є також скандальні судді, причетні до незаконних арештів учасників Майдану 2013-2014 років та інших гучних справ.

Окремі прізвища висували на переголосування до 15 разів. Спікер парламенту Андрій Парубій кілька разів спілкувався із лідерами фракцій, закликаючи нардепів повернутися до сесійної зали та голосувати. Глава ВР навіть розпорядився зробити оголошення в їдальні, щоб нардепи прийшли до сесійної зали. Для ухвалення рішення того чи іншого судді часто не вистачало всього одного голосу.

До списку 29 суддів, за звільнення яких таки проголосували нардепи, увійшли Чала Алла, Хоменко Валентина, Рєпіна Лідія, Цибра Неля, Степаненко Віктор, Ігор Кожухов, Татаурова Ірина, Левченко Анатолій, Меруклова Тетяна, Швець Валерій, Волкова Світлана, Гаманко Олександр, Валерій Чорнобука, Сіромашенко Наталя, Калініченко Олена, Прошутя Ірина, Домарацька Алла, Татьков Віктор, Сергій Рева, Макуха Андрій, Марія Приндюк, Бець Олександр, Єфімова Ольга, Бартащук Людмила, Коваль Світлана, Демидовська Алла, Марцинкевич Віталій, Станіслав Мірошніченко та Пойда Сергій.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше експерти «Реанімаційного проекту реформ» закликали Верховну Раду зібратися на позачергове засідання для звільнення нечесних суддів, призначення члена Вищої ради юстиції та прийнятті інших необхідних рішень у сфері правосуддя, які парламент вже не зможе приймати після 30 вересня.

Як повідомляв адвокат Автомайдану Роман Маселко зазначав, якщо до 30 вересня парламент не проголосує за звільнення понад 20 суддів Майдану, стосовно яких є подання ВРЮ про їх звільнення за порушення присяги, то вони можуть повністю уникнути відповідальності і залишитись суддями довічно. Бо з 30 вересня Конституція скасовує таку підставу звільнення як порушення присяги.

«Більшість депутатів на словах палко підтримують очищення суду. Вони знайшли можливість терміново відправити у відставку на дуже хороших умовах понад 1000 суддів, а от для звільнення понад 20 порушників присяги – часу не було. Нагадую, що серед таких суддів Світлана Волкова, яка відпустила головного підозрюваного у розстрілах на Майдані – Садовника, судді Демидовська та Макуха. Лежить подання і на одіозного екс голову Вищого госп. суду Віктора Татькова. Що не дало ВРУ виконати свій обовязок? Подання лежать у Раді вже по 6 – 9 місяців.

РПР та АвтоМайдан вимагають негайно скликати позачергове пленарне засідання та до 30 вересня винести постанову про звільнення цих суддів, а також вирішити ряд інших питань, важливих для судової реформи. По регламенту таке скликання можливе за ініціативою Президента або не менш як 150 депутатів.

Тепер побачимо, хто за очищення судової влади на ділі, а не на словах», – зазначив Маселко.