Учетверте обвинувальний акт щодо хабаря екс-губернатору Сумщини повертають до ГПУ

zapysatyСуд учетверте повертає обвинувальний акт щодо вимагання хабаря екс-губернатором Сумщини і екс-нардепом Володимиром Шульгою до Генеральної прокуратури.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав адвокат позивача Юрій Ломака.

«І знову про Шульгу В.П. та обвинувачення у вимаганні ним хабаря.

Влітку 2014 року Волик Г.Б. звернуся до СБУ України та Генеральної прокуратури України з заявою про те, що голова Сумської ОДА вимагає у нього хабар в розмірі 2 млн грн. Далі, оперативники СБУ України разом зі слідчими ГПУ почали документувати отримання хабаря, його витрачання та розмах життя Шульги В.П.

І от після того, як факт існування такої справи стало відомо Шульгі В.П., то починаються відбуватися дивні речі: слідчий, якій розслідував цей злочин, документував вказані обставини, замінюється на іншого слідчого, який вирішив зробити помічника Шульги В.П. таким собі цапом відбувайло, а Шульга В.П. нібито такий собі білий і пухнастий, нічого не знає про 2 млн. грн.. ЇЇ «садять» під арешт, де вона провела 6 місяців в Лук’янівському СІЗО, одній їй висувають обвинувачення і направляють справу до суду.

І от справа потрапляє до суду. Було велике сподівання, що справу бистренько прослухають, винесуть вирок цій помічниці, а Шульга В.П. буде всім розказувати, що він не має відношення до тієї справи, що Волик Г.Б. його оббрехав.

Але виявилось не так, як гадалося.

Суд не погодився з тим, що його використовують для «відмазування» Шульги В.П.», - написав Ломака і додав, що 26 вересня цього року суд учетверте повернув обвинувальний акт до Генеральної прокуратури України.

«Є особи, які вважають, що справи по Шульзі В.П. затихли, а то і взагалі закриті. Деякі навіть цього дуже бажають. Запевняю, що це не так. Такий є шалений супротив. Однак, є люди, які роблять усе для наближення дати, коли Шульга В.П. постане перед справедливим судом. І як сказав Волик Г.Б., один з таких людей, він зробить усе, щоб це відбулось», - підсумував Ломака.

Як повідомляв «Ні корупції!», у грудні 2014 року представники ГПУ і СБУ обшукали квартиру Володимира Шульги.

Обшук проводився у зв’язку з кримінальним провадженням, що було відкрите за фактом отримання однією із співробітниць Сумської ОДА хабара від керівника Головного управління ДСНС у Сумській області Геннадія Волика.

Раніше В.Шульга був нардепом від ВО «Батьківщина», а після Революції Гідності очолив Сумську ОДА, де пропрацював до осені 2014 і був звільнений. Спроба Шульги перевибратися до ВР від «Народного фронту» була провальною.

Крім того В.П.Шульга був проректором Київського Національного авіаційного університету і на початку 2016 року отримав підозру по трьом статтям КК України. Йому інкримінували шахрайство, заволодіння чужим майном і службові махінації.