ФОТО
| |

У Конституційному Суді України заявляють про підробку документів суду

Володимир Мойсик

Володимир Мойсик

Суддя Конституційного Суду України (КСУ) Володимир Мойсик звинувачує першого заступника Секретаріату КС Ларису Бірюк у підробленні документів та вимагає порушити проти неї дисциплінарне провадження.

Про це йдеться у службовій записці судді Мойсика на адресу  голови КС Юрія Бауліна, повідомляє «Українська правда».

«Вважаю наведені факти грубих порушень чинного законодавства, в яких є ознаки правопорушень, обману, зловживання службовим становищем, корисливі мотиви протиправних дій та неетичної поведінки з боку Бірюк не тільки унеможливлюють перебування цього працівника на займаній посаді, а з огляду на її посадові повноваження в поєднанні із залученням до протиправних дій підлеглих працівників є фактором корупційних ризиків і загрозою авторитету суду», – сказано в записці.

Суддя просить розглянути на засіданні КС питання про порушення дисциплінарного провадження щодо Бірюк та накласти на неї дисциплінарне стягнення.

У записці суддя повідомляє, що при обговоренні проекту нової редакції закону про КС Бірюк мала фіксувати пропозиції, але вона їх «частково проігнорувала, частково їх зміст перекрутила, а також внесла пропозиції, які не були предметом розгляду робочої групи».

Крім того, суддя зазначає, що Бірюк підбурювала заступника завідувача експертно-правового відділу з питань приватного права Михеєнко замінити аркуші в зареєстрованому раніше висновку КС щодо прикінцевих положень закону про держбюджет  на 2016 рік.

«Михеєнко пояснила, що вона відмовилась від службового підлогу, до якого закликала її Бірюк», – сказано у записці. У документі додається, що наслідком дій Бірюк стало притягнення Михеєнко до дисциплінарної відповідальності за відмову подати доопрацювати висновок, однак, згідно з запискою, виявилось, що висновок був зроблений.

Крім того, виявилось, що Бірюк вчинила підлог при передачі висновку щодо конституційності  окремих положень законів про судоустрій та статус суддів, про забезпечення права на справедливий суд.

У висновку була протилежна резолютивна частина і передана судді КС Вдовіченку.

Крім того, Мойсик зазначає, що суддям стали відомі факти наявності двох різних текстів попередніх висновків, зареєстрованих під одним і тим же номером.

Як приклад він навів висновок щодо конституційного подання 48 нардепів щодо відповідності конституції окремих положень законів, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення.

Підроблення було виявлене і щодо попереднього висновку щодо подання омбудсмена стосовно кодексу адмінсудочинства.

Крім того , суддя КС повідомив, що в секретаріату КС обговорювали питання про включення Бірюк до списку осіб на відзначення державними нагородами з нагоди 20-річчя створення КС.

«З урахуванням наведеного, вважаю неприпустимим заохочення Бірюк і прошу виключити її з цього списку», – зазначив Мойсик.

За деякою інформацією, можливо, йдеться про нагородження Бірюк орденом Княгині Ольги.

Бірюк називають близькою до голови КС Юрія Бауліна.

Баулін – один з шести суддів, які голосували за зміну Конституції у 2010 році, що збільшило повноваження тодішнього президента Віктора Януковича.

Баулін вручав булаву президенту Петру Порошенку під час інавгурації у 2014 році.

01dd3e2-2

2d0d069-3

39ea36b-4

4be42b0-5

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії