Шляховики столичного Дніпровського району накупили задорогих яєць

foto_cikavosti_17-10-2014-02-01_resizedУ результаті аудиту закупівель КП ШЕУ Дніпровського району виявлено фінансових порушень на загальну суму 14 006,00 тис. грн, здійснено операції з оціночними втратами на суму 26,57 тис. грн та із ризиком потенційних втрат на суму 1522,10 тис. гривень.

Про це йдеться у тексті звіту планового аудиту діяльності КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дніпровського району» м. Києва щодо дотримання законодавства при проведенні процедур закупівель та укладання договорів, який провели аудитори КМДА.

За словами аудиторів, під час проведення перевірки виявлено порушення та недоліки, які негативно вплинули на загальний стан проведення закупівель, а саме:

- не забезпечено максимальної економії та ефективності використання коштів під час укладання та виконання договорів за цінами, які перевищують середньоринкові (при здійсненні закупівель яєць на 0,92-38,89 % – ТОВ «Птахофабрика Київська», ТОВ «Ясенсвіт»; сумішей асфальтобетонних на 2,57-19,64 % – ПАТ «Асфальтобетонний завод «АБ Столичний», ТОВ СБМУ «Підряд»; бензину на 5,19-17,08 % – ТОВ «Техойл Рітейл», ТОВ «Гроссето»), що призвело до неефективного використання коштів із оціночними втратами на загальну суму 26,57 тис. грн та ризиком потенційних втрат в розмірі 1522,10 тис. грн;

- допущено порушення положення «Про впровадження та експлуатацію в м. Києві пілотного проекту «Система електронних закупівель» – здійснено допорогові закупівлі без застосування системи електронних торгів на загальну суму 65,84 тис. грн;

- допущено до оцінки пропозиції учасників, які не відповідають умовам документації конкурсних торгів при здійсненні закупівель сумішей асфальтобетонних, залізобетонних виробів для дорожніх робіт;

- допущено застосування в документації конкурсних торгів дискримінаційної умови, що звузило коло учасників при здійсненні закупівель залізобетонних виробів для дорожніх робіт.

Таким чином, «недосконала система внутрішнього контролю під час проведення КП ШЕУ Дніпровського району процедур закупівель та виконання договорів про закупівлі призвела до зазначених порушень», зазначили аудитори.