На Полтавщині керівник райвідділу відмовився отримувати по 100 тисяч щомісяця від лідера ОЗГ

pm530image002Організатор стійкого злочинного угрупування з корупційними зв’язками, яке займалося врізанням у конденсатопровід та викраденням газового конденсату, вирішив отримати силове «покровительство» і втягнути у справу начальника одного з районних відділів ГУНП у Полтавській області через щомісячні хабарі.

Полковник поліції звернувся з цією інформацією до керівництва та внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Про це повідомляє Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

За інформацією поліції, 49-річний полтавчанин зібрав навколо себе спільників та організував систематичні крадіжки газового конденсату, шляхом врізання в магістраль «Степова – Машівка», яка проходить територією Полтавської та Харківської областей.

«Можна лише уявити, які кошти здобували таким чином учасники злочинної групи, якщо їхній лідер самовпевнено прийшов до поліцейського і запропонував йому, так би мовити, частку від «бізнесу» - 10 тисяч гривень з кожного врізання, що становитиме 100 тисяч гривень щомісяця», - йдеться у повідомленні.

«Очільник райвідділу обласної поліції, добросовісна людина з чималим правоохоронним досвідом, одразу повідомив про ситуацію до внутрішньої безпеки, а слідче управління полтавської поліції розпочало кримінальне провадження відносно зловмисника за фактом пропонування неправомірної вигоди, незаконного врізання та крадіжки», - повідомили в поліції.

За умовами спецоперації, яку проводила ВБ спільно з ГУНП у Полтавській області і прокуратурою, полковник поліції погодився на пропозицію очільника ОЗГ та домовився з ним про зустріч для отримання грошей. В обумовлений час, як тільки зловмисник передав правоохоронцю другий транш – 10 тисяч гривень, оперативники Департаменту внутрішньої безпеки взяли його на місці злочину.

В автомобілі затриманого було також виявлено мобільні телефони, які він використовував у злочинній діяльності, та карту із зображенням проходження конденсатопровода і місцями врізок.

pm6image010

pm176image004

pm232image006

pm609image008

«На теперішній час слідчі встановлюють коло осіб, причетних до злочинного бізнесу, після чого буде надано правову кваліфікацію кожному з учасників кримінального угрупування. Самого лідера ОЗГ взято під варту. Йому загрожує до восьми років позбавлення волі», - повідомили у поліції.

https://youtu.be/k4ne9NT7anY

Як повідомляв «Ні корупції!», на Черкащині співробітник фіскальної служби відмовився від хабара, який йому пропонували двоє підприємців, щоб уникнути відповідальності за виготовлення та продаж фальсифікату.