ФОТО
| |

Як живе суддя Київського районного суду м. Одеси Людмила Салтан

Знайомтесь – суддя Київського районного суду м. Одеси Салтан Людмила Володимирівна.

Призначена на посаду судді терміном на 5 років Указом Президента України від 13-го травня 2009 року.

saltan-1

І ось уже понад два роки, з травня 2014 року, пані Людмила не може виконувати свої суддівські обов’язки у зв’язку із закінченням 5-річного терміну перебування на посаді судді. Як і інші судді, призначенні в 2009-2010 роках, Людмила Салтан очікує на голосування депутатів Верховної Ради України щодо своєї кандидатури на обрання суддею вже безстроково.

У березні  2014 року Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) рекомендувала Людмилу Салтан на дану посаду.

Ми ж вирішили перевірити, чи не пропустила ВККС певні факти, які будуть вселяти сумніви щодо доброчесності пані Салтан та у правильність прийнятого комісією рішення про її обрання суддею безстроково.

Згідно з декларацієями судді Київського районного суду міста Одеси Салтан Людмили Володимирівни за 2011, 2012, 2013 та 2014  роки, єдиним її доходом є заробітна плата судді, за яку вона живе разом з неповнолітнім сином.

saltan-2Проживає ж Людмила Володимирівна в закритому елітному котеджному містечку під Одесою «Совіньйон-3». У власності судді Салтан є земельна ділянка на 10 соток та чималий будиночок площею майже 400м²(!)

saltan-3

saltan-4

Згідно з Державним реєстром, вартість даного будинку на момент купівлі в 2009 році склала 1 282 415 грн., або 21 річну заробітну плату пані Салтан станом на 2011 рік.  Актуальна ж ціна даного маєтку на сьогодні складає мінімум 400тис.$ (10 млн.грн., або 49 річних заробітних плат Людмили Володимирівни на 2014 рік). Ми знайшли даний маєток і відзняли його з повітря:

saltan-5

saltan-6

saltan-7

Задекларована в судді Людмили Салтан і квартира в Одесі площею 68м².

saltan-8

Однак ми не знайшли відомостей щодо цієї квартири в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Судячи з декларації, пані Салтан є також поціновувачем дорогих німецьких авто. В 2011 та 2012 роках вона задекларувала автомобіль Volkswagen Touareg 2008 року. Проте вже в 2013 році в декларації пані Салтан з’являється новий Volkswagen Touareg 2012 року.

saltan-9

saltan-10

Вартість даного автомобіля  на той час складала мінімум 50 тис.$ (400 тис.грн. за курсом 8), що перевищує, наприклад, сукупний дохід пані Салтан за три роки (2011-2013рр.)

За які саме кошти пані Салтан може не те що купувати, а як мінімум утримувати вказане рухоме та нерухоме майно, доводиться тільки здогадуватися.

Нагадуємо, що вже більше двох років суддя Людмила Салтан не має права здійснювати судочинство, а отже, як і понад 700 суддів по всій Україні, практично ні за що весь цей час отримує заробітну плату судді. Виплата заробітних плат суддям, які не можуть здійснювати судочинство, обходяться бюджету України в понад  50 млн.грн. на рік! Ми ж закликаємо депутатів Верховної Ради не голосувати за призначення даних суддів безстроково, а провести відкритий конкурс на ці посади.

Дана інформація буде нами офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

PROSUD

 

Доданий до: Блоги, Корупція в Одесі, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії