НАЗК перевірить громадянок Вануату, які є дружинами і дочками українських суддів

1275419862_vanu08-derevnyaНаціональне агентство з питань запобігання корупції здійснює перевірку інформації щодо фактів, викладених у сюжеті «ТСН. Тиждень» відносно наявності громадянства інших держав у членів родин окремих осіб, які подали майнові декларації до Єдиного державного реєстру декларацій.

Про це повідомляється на сайті НАЗК.

Мова йде про внесені до Реєстру дані щодо належності членів родин декларантів до громадянства Республіки Вануату.

Зокрема, перевіряється інформація відносно Я.В. Мосейка, А.В. Колесника, Є.В. Літвінова та інших.

«Про результати перевірки буде повідомлено після її завершення», - повідомили в НАЗК і додали, що з моменту свого запуску, з 15 серпня поточного року, Національне агентство постійно моніторить ЗМІ з метою виявлення фактів корупції чи незаконного збагачення особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Також в НАЗК нагадали, що з метою виявлення корупції, на офіційному веб-сайті агентства розміщено форму «Повідом про корупцію», де громадяни також мають можливість повідомити НАЗК про відомі їм факти чи обставини, які можуть свідчити про будь-які прояви корупції, з якими вони стикаються.

Як повідомляв «Ні корупції!», щоб приховати статки, члени родин українських суддів стали громадянами Вануату.

Громадянами Вануату вже стали: дружина звільненого в липні судді Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ Євгена Літвінова Людмила, дружина замначальника одного з відділів Міністерство Юстиції України Олега Рибицького Катерина Шалеєва, яка в минулій декларації зазначена як громадянка Росії, дружина голови Смілянської райдержадміністрації Черкаської області Андрія Колесника, дочки Пологівського райсуду Запорізької області Якова Мосейка Тетяна і Валентина.

Паспорт Вануату задоволення недешеве – потрібно внести інвестицій на суму від 170 до 260 тисяч доларів. Зате отримуєш чимало бонусів (мінімум податків, безвіз з більшістю країн світу, захищеність статків). Але не тільки Вануату популярне серед українських чиновників. Чоловік замначальника одного з запорізьких РАГСів Ірини Ляшенко Сергій Меркулов став громадянином Південних Сандвичевих Островів. Це британська заморська територія біля берегів Антарктиди, де немає постійного населення. Влітку туди прибувають наукові експедиції в складі 20-30 осіб. Головний бонус в громадянстві Сандвичевих островів – абсолютно засекречена офшорна зона“, – йдеться в сюжеті "ТСН.Тиждень".