ГПУ повернула 86,6 га, які Черновецький незаконно віддав житловому кооперативу

kran_stroitelstvoНезаконно отриману землю площею 86,6 га у Голосіївському районі Києва житловий кооператив "Текстильник" повинен повернути столичній громаді.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Встановлено, що деякі особи з метою незаконного заволодіння землею територіальної громади міста Києва неправомірно створювали кооперативи, які відповідно до законодавства мають право на безоплатне отримання земельних ділянок для житлового будівництва. Згодом після набуття статусу кооперативу такі юридичні особи на підставі рішень органів самоврядування безоплатно отримували привабливі земельні ділянки значною площею.

Так, у 2007 році щодо обслуговуючого кооперативу житлового кооперативу «Текстильник» Київською міською радою прийнято рішення про безоплатну передачу йому у власність та користування земельної ділянки, розташовані у Голосіївському районі столиці.

При цьому Генеральною прокуратурою України з’ясовано, що фактично ця юридична особа у розумінні чинного законодавства житловим кооперативом не є, а отже, не мала права на безоплатне отримання землі.

З огляду на зазначені порушення Генеральна прокуратура України пред’явила до господарського суду м. Києва позов, за результатами розгляду якого 21 вересня 2016 судом поновлено права територіальної громади м. Києва на спірні землі загальною площею більше ніж 86,6 га та вартістю за нормативною грошовою оцінкою понад 181 млн гривень.

Як повідомляють «Наші гроші», торік прокуратура домоглася повернення Києву 92,82 га землі, яку Київрада незаконно передала у власність кооперативу «Текстильник».

tekstylnyk-640x335

Кооператив «Текстильник» заснували у червні 2007 р. четверо осіб: Володимир Чернуха, Андрій Дмитрюк, Дмитро Стеценко та Сергій Діброва. Вони є незмінними співзасновниками по цей день, директором також незмінно записаний Володимир Чернуха.

Андрій Дмитрюк з 2007 р. є незмінним директором ТОВ «Земельний центр», власниками котрого є «Йорквуд Ресорсес Лтд.» (Тортола), «Деванда Менеджмент Лімітед» (Кіпр) і київське ТОВ «Столиця-Інвест-Сервіс», частку в якому має ТОВ «КУА «Акерс Інвест». Окрім того Дмитрюк також є директором ТОВ «Бузінвест», у тому числі обіймав цю посаду у 2005-2007 р., коли співвласником компанії через низку фірм був «Акерс». Компанію «Акерс Інвест» пов’язують з екс-нардепом від Партії регіонів Василем Хмельницьким.

Дмитро Стеценко також є співзасновником ОКЖК «Житлобудівельник», разом ще з кількома фізособами, а також ТОВ «НВФ «Укрінвестбуд». Остання належить Сергію Дроздову й ТОВ «Будкомплектпостач». Ця фірма сьогодні записана також на Дроздова, однак донедавна власником був донеччанин Андрій Солов’ян.

Цей самий Солов’ян раніше був записаний власником фірми «САВ-Інвестмент», котру в 2011 р. перейменували у «ЮДП-Україна» й переписали на інших власників, одним з яких також був «Акерс», сьогодні ж основним співвласником фірми напряму є КУА «ЮДП Ессет Менеджмент».

Окрім того Володимир Чернуха відомий як директор ТОВ «Квітучі схили», засновником котрого є київське ТОВ «Армаріум Ленд Груп» (заведена на кіпрські компанії «Актарум Лімітед», «Есталенд Холдінгс Лімітед», «Лонглі Холдінгз Лімітед», «Новаліс Лімітед» і «Хасдубал Трейдінг Лімітед»). Директором ТОВ «Армаріум Ленд Груп» є Олег Миколайович Петровський. Людина з таким ПІБ станом на 2012 рік була першим заступником гендиректора КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни). Василь Хмельницький у 2013 році заявляв, що йому належало 50% в статутному капіталі компанії «Мастер-Авіа», яка є оператором «Жулян».

Чернуха з Дмитруком також відомі як співзасновники ще одного кооперативу з аналогічною назвою – ОК «Садове товариство «Текстильник». Разом з ним до складу цього кооперативу увійшло сільськогосподарське ТОВ «Тарасівка», співвласником котрого є вже згаданий вище «Земельний центр».

Читайте також «Чи вдасться екс-регіоналу Василю Хмельницькому разом з суддею ВСУ забудувати Пирогове»