Дипломатку-контрабандистку Ліщишин звільнили

zapysatyСкандально відомий дипломат, перший секретар посольства України в Словаччині Оксана Ліщишин, яка «засвітилась» у контрабандних схемах, звільнена з дипломатичної служби.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України - керівник апарату Вадим Пристайко, інформує «Європейська правда».

«Вона звільнена з формулюванням «за порушення присяги». Це пов’язане саме з епізодом щодо контрабанди. Підставою для такого висновку стали результати службового розслідування», – розповів він.

Відзначимо, слідчим відділом прокуратури Закарпатської області було відкрито кримінальне провадження «за фактом зловживання владою або службовим становищем, а також службовим підробленням службовими особами посольства України в Словаччині МЗС України (ч.2 ст. 364 та ч.2 ст. 366 КК України)».

За словами Пристайка, в МЗС немає висновків правоохоронних органів за порушеним провадженням.

«На жаль, службове розслідування має обмежені законом часові рамки, тому ми не дочекалися висновку правоохоронних органів. Але я дуже сподіваюся, що прокуратура та суд дадуть належну оцінку діям Оксани Ліщишин», – додав керівник апарату МЗС.

Як повідомляв «Ні корупції!», 23 травня цього року чоловік Оксани Ліщишин в автомобілі з дипломатичними номерами намагався вивезти з країни майже 60 тисяч пачок цигарок під виглядом дипломатичного вантажу.

Пізніше стало відомо, що Сергій Ліщишин здійснив через кордон десятки рейсів, імовірно, з контрабандою.

Відразу після інциденту Ліщишин була відкликана до Києва і МЗС почало службове розслідування щодо дипломата-контрабандистки.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», на початку червня Президент звільнив посла України в Словаччині Олега Гаваші, підлеглі якого причетні до контрабанди.

Пізніше, коментуючи ситуацію з Ліщишин, керівник апарату МЗС Вадим Пристайко відзначив, що «міністерство надзвичайно болісно сприймає удари по репутації, які наносять нечисті на руку співробітники. Але й прикривати нікого не збирається».