Вінницькому судді дали 10 років за 5 тисяч хабара

suddiСуддя Вінницького райсуду Микола Мотрук засуджений до 10 років в'язниці за корупцію.

Про це повідомляє 368.media, посилаючись на вирок міського суду Вінниці.

У 2009 році Мотрука призначили суддею Іллінецького райсуду на п'ятирічний термін, але вже 21 вересня 2012 року Президент розпорядився перевести його у Вінницький райсуд. Хабар представник Феміди узяв незадовго до свого перекладу на нове місце роботи.

Наприкінці серпня 2012 року до Іллінецького райсуду з ДАІ надійшов на розгляд адміністративний протокол стосовно водія, який двічі попався міліціонерам за п'яне водіння. Мотрук позбавив його водійського посвідчення на три роки, однак водія таке покарання не влаштувало. Відтак, він звернувся до адвоката з проханням вирішити проблему.

Жінка-адвокат домовилася із суддею про те, що покарання буде переглянуте. За це водій заплатив 5,7 тисяч гривень, з яких 700 гривень пішло на оплату послуг посередника. В результаті, Мотрук виніс постанову, згідно з якою порушник отримав покарання у вигляді 60 годин суспільних робіт.

Під час суду Микола Мотрук провину не визнав і відмовився свідчити. Суддю-хабарника засудили за ч.1 ст.366 і ч.3 ст.368 КК України і дали 10 років з конфіскацією майна.

Як зазначає видання, зарплату Мотрук продовжував отримувати зарплату і після того, як його викрили на хабарництві.

Наприклад, в 2014 році держава заплатила йому 219,5 тис. гривень, а роком раніше -196 тис. гривень.
motruk1

motruk2

Зазначимо, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України відсторонила суддю Вінницького районного суду Вінницької області Мотрука Миколу Івановича від займаної посади 8 листопада 2012 року, за результатами розгляду постанови Генерального прокурора України.