У Рівному в «бурштиновій» справі судитимуть підполковника СБУ, прикордонника і депутата сільради

109023Прокуратура Рівненської області завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні та скерувала до суду обвинувальний акт стосовно підполковника Служби безпеки України і керівника одного із відділів Державної прикордонної служби в Рівненській області, які одержали неправомірну вигоду у сумі 4 тис грн, а також двох осіб – жителів області, які цю неправомірну вигоду правоохоронцям надали.

Про це повідомляє прокуратура Рівненської області.

Факт передачі та одержання зазначених коштів було викрито у березні цього року прокуратурою Рівненської області спільно з працівниками внутрішньої безпеки Служби безпеки України за оперативної підтримки спецпідрозділу «Альфа».

На підставі доказів, зібраних у ході досудового розслідування, встановлено, що неправомірна вигода призначалася правоохоронцям за ігнорування фактів незаконного видобутку бурштину жителями північних районів Рівненщини у 10-кілометровій прикордонній зоні.

Слідчі прокуратури кваліфікували дії причетних до бурштиновидобутку правоохоронців за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди, вчинене службовою особою, за попередньою змовою групою осіб), та двох громадян, серед яких – депутат однієї із сільських рад, за ч. 3 ст. 369 КК України (надання неправомірної вигоди службовій особі за попередньою змовою групою осіб).

За результатами розгляду клопотань прокуратури Рівненської області слідчими суддями Рівненського міського суду винесено ухвали про застосування стосовно трьох підозрюваних (двоє правоохоронців та депутат сільради) запобіжного заходу у виді тримання під вартою з одночасним визначенням розміру застави. До четвертого підозрюваного суд застосував домашній арешт.

Зазначимо, що санкція ч.3 ст.368 КК (одержання неправомірної вигоди) передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Санкція ч.3 ст.369 КК (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна або без такої.

Як повідомляв «Ні корупції!», у липні цього року співробітники спецслужби спільно з прокуратурою та поліцією затримали керівників та учасників організованого угруповання, яке «очолювали» заступник прокурора Рівненської області, підполковник контррозвідки місцевого управління СБУ та два колишніх начальники районних відділів поліції.

П’ятий організатор – місцевий мешканець, який контролював роботу бригад копачів бурштину, забезпечував зберігання та накопичення «сонячного каменю».