Щоб приховати статки, члени родин українських суддів стали громадянами Вануату

Одна із народностей Вануату

Одна із народностей Вануату

Проаналізувавши перші 1 000 електронних декларацій ТСН.Тиждень зробила дивне відкриття: дружини і чоловіки українських чиновників мають паспорти низки екзотичних країн.

Пальма першості - у країни Вануату в Тихому океані з населенням в 260 тисяч жителів.

Щасливими громадянами Вануату вже стали: дружина звільненого в липні судді Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ Євгена Літвінова Людмила, дружина замначальника одного з відділів Міністерство Юстиції України Олега Рибицького Катерина Шалеєва, яка в минулій декларації зазначена як громадянка Росії, дружина голови Смілянської райдержадміністрації Черкаської області Андрія Колесника, дочки Пологівського райсуду Запорізької області Якова Мосейка Тетяна і Валентина.

"Паспорт Вануату задоволення недешеве - потрібно внести інвестицій на суму від 170 до 260 тисяч доларів. Зате отримуєш чимало бонусів (мінімум податків, безвіз з більшістю країн світу, захищеність статків). Але не тільки Вануату популярне серед українських чиновників. Чоловік замначальника одного з запорізьких РАГСів Ірини Ляшенко Сергій Меркулов став громадянином Південних Сандвичевих Островів. Це британська заморська територія біля берегів Антарктиди, де немає постійного населення. Влітку туди прибувають наукові експедиції в складі 20-30 осіб. Головний бонус в громадянстві Сандвичевих островів - абсолютно засекречена офшорна зона", - йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

https://youtu.be/1cG8IXbxjIQ