Президент вніс у парламент законопроект про Вищу раду правосуддя

im578x383-regnum_picture_146236956364650_normalПрезидент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект закону про Вищу раду правосуддя як невідкладний.

Про це повідомляється на сторінці документу, що розміщений на сайті Верховної Ради.

Як повідомляв «Ні корупції!», 2 червня Верховна Рада затвердла зміни до Конституції в частині правосуддя конституційною більшістю. За проголосували 335 депутатів, серед яких фракції коаліції – БПП і Народний Фронт, також здебільшого Опозиційний Блок.

Зміни до Конституції передбачають «деполітизацію і забезпечення незалежності судової влади». Зокрема, питання призначення, переведення суддів перенесено до повноважень Вищої Ради правосуддя, яка створена замість Вищої ради юстиції.

Рада з питань судової реформи на своєму черговому засіданні схвалила проект Закону України «Про Вищу раду правосуддя» на початку вересня.

Експерти «Реанімаційного проекту реформ» закликали Верховну Раду зібратися на позачергове засідання для звільнення нечесних суддів, призначення члена Вищої ради юстиції та прийнятті інших необхідних рішень у сфері правосуддя, які парламент вже не зможе приймати після 30 вересня.

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Адвокат Автомайдану Роман Маселко, якщо до 30 вересня парламент не проголосує за звільнення понад 20 суддів Майдану, стосовно яких є подання ВРЮ про їх звільнення за порушення присяги, то вони можуть повністю уникнути відповідальності і залишитись суддями довічно. Бо з 30 вересня Конституція скасовує таку підставу звільнення як порушення присяги.

«Більшість депутатів на словах палко підтримують очищення суду. Вони знайшли можливість терміново відправити у відставку на дуже хороших умовах понад 1000 суддів, а от для звільнення понад 20 порушників присяги – часу не було. Нагадую, що серед таких суддів Світлана Волкова, яка відпустила головного підозрюваного у розстрілах на Майдані – Садовника, судді Демидовська та Макуха. Лежить подання і на одіозного екс голову Вищого госп. суду Віктора Татькова. Що не дало ВРУ виконати свій обовязок? Подання лежать у Раді вже по 6 – 9 місяців.

РПР та АвтоМайдан вимагають негайно скликати позачергове пленарне засідання та до 30 вересня винести постанову про звільнення цих суддів, а також вирішити ряд інших питань, важливих для судової реформи. По регламенту таке скликання можливе за ініціативою Президента або не менш як 150 депутатів.

Тепер побачимо, хто за очищення судової влади на ділі, а не на словах», - зазначив Маселко.