Як у столиці щезають підпірні стінки, і ростуть житлові комплекси

172-8698-leypzig3

Цей блог про те, як київські комунальники більше року не бачили, що підпірна стінка, яка перебувала у них на балансі, щезла у тому місці, де ПАТ «Холдингова компанія «Київміськбуд» зводить елітний житловий комплекс.

А також про те, як вони продовжували брати гроші з міського бюджету на обслуговування неіснуючої стінки.

Історія про таємниче зникнення підпірної стінки

Підпірна стінка була непростою. Вона мала № 63 і знаходилась на території давніх захисних валів столиці по вул. Лейпцизькій, 13. Нею опікувалось КП «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» (КП «СУППР») із січня 2013 року.

Пропажу стінки виявили внутрішні аудитори КМДА 9 серпня цього року. Так, у тексті звіту аудитори Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) зазначили, що вони перевірили документи щодо об’єкту основних засобів КП «СУППР» (підпірна стінка №63) і встановили, що «згідно з отриманою інформацією, в червні 2015 року мав місце несанкціонований демонтаж підпірної стінки №63 під час виконання будівельних робіт на земельній ділянці, на якій перебувала стінка».

Дана земельна ділянка була відведена рішенням Київської міської ради від 21.12.2006 №429/486 за підписом тодішнього міського голови Л.Черновецького для будівництва житлового комплексу ТОВ «МРІЯ-ПЛЮС» на умовах довгострокової оренди.

Аудитори встановили, що замовником будівництва є ПАТ «Холдингова компанія «Київміськбуд», генеральним підрядником - ТОВ «Ягуар».

При цьому, комунальників було зобов’язано попередити забудовників про існування стінки і її збереження.

«КП «СУППР» були видані технічні умови та приписи ПАТ «Холдингова компанія «Київміськбуд», ТОВ «Ягуар» щодо збереження підпірної стінки №63, а в разі її знесення попереджено про необхідність отримання відповідного рішення Київської міської ради», - зазначили аудитори і додали, що вони в очі не бачили рішення Київської міської ради щодо дозволу на демонтаж підпірної стінки №63.

Водночас, «за результатами проведеної інвентаризації станом на 25 липня 2016 встановлена відсутність даного інвентарного об’єкту». Таким чином, випливає, що забудовники на власний розсуд знесли підпірну стінку при зведенні житлового комплексу.

За словами аудиторів, комунальниками «упродовж року з червня 2015 року юридично не оформлено нестачу підпірної стінки №63 балансовою вартістю 209,6 тис. грн. (не проведено службове розслідування, не складено акт про нестачу, не оформлено протокол тощо), не здійснені відповідні бухгалтерські проводки, звернення до правоохоронних органів та претензійно-позовна робота по відшкодуванню збитків у судовому порядку».

Крім того, як виявили перевіряльники з КМДА, комунальним підприємством ще й нараховувалась на демонтований об’єкт амортизація у сумі 2,4 тис. грн.

«Загалом, у ході аудиту встановлено фінансових порушень та недоліків на загальну суму 212,0 тис. грн., з яких фінансові втрати складають 209,6 тис. грн. (нестача підпірної стінки №63) та порушення, що не призвели до втрат – 2,4 тис. гривень», - підсумували аудитори.

Кому заважала стінка

Отже, землю віддали в оренду для будівництва житлового комплексу ТОВ «МРІЯ-ПЛЮС» на умовах довгострокової оренди.

Раніше, за інформацією «Бігус.Інфо», власниками фірми ТОВ «МРІЯ-ПЛЮС» були мати Сергія Думчева (кандидата-«носорога» на виборах мера Києва) та Інна Журба (партнерка бізнесмена Сергія Шахова, який організовував виборчу кампанію Петра Порошенка у Луганську).

Як стверджує видання, Сергій Думчев не приховував, що насправді «Мрія» належить йому і Шахову: «У 2003 році ми купили «Мрію» 50 на 50 з Борисом Бронштейном. Потім він (Бронштейн – авт.) продав свою долю Шахову, з ним у мене ніколи не було фінансових суперечок, цього цілком достатньо для партнерства».

На даний момент, згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновниками і власниками ТОВ «МРІЯ-ПЛЮС» є Журба Інна Миколаївна і Хоменко Леонід Миколайович.

910

Як перевірив «Ні корупції!», очевидно, що Хоменко Леонід Миколайович замінив маму Думчева як засновницю і власницю ТОВ.

Раніше Леонід Миколайович Хоменко входив до наглядової ради ПАО КБ «Преміум» - банку, головою Наглядової ради якого був Сергій Думчев. На виборах-2015 Хоменко балотувався до Київради за списком «Рух за реформи» як генеральний директор Солом’янського ринку і член Наглядової ради КБ "Преміум".

Замовником будівництва є ПАТ «Холдингова компанія «Київміськбуд», генеральним підрядником - ТОВ «Ягуар».

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновниками і власниками ТОВ «Ягуар» є Рахмайлов Василь Васильович, Рахмайлов Євген Васильович і Халімоненко Сергій Васильович.

12

13

Фото з сайту компанії «Київміськбуд». Заслужені будівельники України Володимир Рудик (ТОВ «МЖК-1») і Василь Рахмайлов (ТОВ «Ягуар»)

Фото з сайту компанії «Київміськбуд». Заслужені будівельники України Володимир Рудик (ТОВ «МЖК-1») і Василь Рахмайлов (ТОВ «Ягуар»)

Будівництво у буферній зоні в законі?

Будівництво житлового комплексу проводиться за адресою вул. Лейпцизька, 13. Це територія, де проходять давні захисні вали, відтак, ця територія вважається охоронною зоною.

7
22 січня цього року Київська міська рада ввела тимчасовий мораторій на будівництво та продаж земельних ділянок у межах охоронних зон Києва. Йдеться про заборону на будівництво та продаж землі в межах об'єкта списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО національного заповідника «Софія Київська».

Мораторій мав діяти до затвердження Київрадою нових правил забудови столиці.

Коли голосували за мораторій, голова комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков зазначив на своїй сторінці у Фейсбуці, що мораторій стосується також і території в буферній зоні Києво-Печерської Лаври.

«Київрада одноголосно (93 з 97 голосів) проголосувала за введення мораторію на будь-яке будівництво в буферних зонах Лаври та Софії Київської. Правильне і своєчасне рішення», - повідомив Странніков.

Водночас, як повідомляє «Бігус.інфо», компанія «Київміськбуд» отримала дозвіл Держархбудінспекції на будівництво житлового комплексу за 5 днів після мораторію – 27 січня 2015 року.

8

Що буде на місці стінки у буферній зоні?

На сайті «Київміськбуду» вже продають квартири в елітному житловому комплексі по вул. Лейпцигська, 13. Ввести будинок в експлуатацію обіцяють у червні 2017 року. Ціна 1 кв м в новобудові нині коштує від 43 352 гривні.

Згідно з описом забудовників, комплекс розташований у Печерському районі столиці, який ще називають «Царським селом». Тут є і живописний ландшафт, і прекрасні краєвиди з вікон на Києво-Печерську Лавру і Дніпро.

1

Так зводили житловий комплекс. Будівництво станом на 2015 і 2016 роки. Нагадаємо, що підпірну стінку було знесено, за оцінками аудиторів, у червні 2015 року.

23А так комплекс виглядатиме після закінчення будівництва.

4

Валентина Новицька, «Ні корупції!»