В Одесі працівники ДФС попередили злочин на 15 мільйонів

2_284Департаментом боротьби з митними правопорушеннями Державної фіскальної служби спільно з оперативним управлінням ГУ ДФС у місті Києві викрито протиправну схему експорту з Одеського морського торговельного порту зернових та макухи соняшникової на підставі сфальсифікованих документів. Про це повідомляє офіційний сайт відомства.

Так, під час проведення заходів встановлено, що для митного оформлення цих товарів разом із митними деклараціями подавалися підроблені товаросупровідні документи, підписані від імені померлої на дату їх підписання особи - колишнього директора одного із товариств, факт смерті якого підтверджується відповідними компетентними органами.

Наразі припинено незаконні експортні зовнішньоекономічні операції  на суму майже 15 мільйонів гривень. Крім того, затримано частину вантажу. Здійснення таких оборудок могло  призвести до несплати належних податків та неповернення до України валютної виручки.

За результатами вжитих заходів відносно порушників митного законодавства складено протоколи про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України, яка передбачає притягнення порушника до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості предметів правопорушення та їх конфіскацію.

Матеріали про виявлення ознак кримінального правопорушення будуть направлені до правоохоронних органів.

Як повідомляв «Ні Корупції!», На Черкащині готували до незаконного експорту деревину на майже 300 тисяч гривень. Вивезення незаконно зрубаного лісу вдалося попередити під час митного оформлення.