ФОТО
| |

Українців просять підтримати скасування плати за інформацію з реєстру нерухомого майна

Ініціатори петиції закликають українську владу зробити безкоштовними витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідну петицію можна підписати на сторінці уряду України.

petition“Однією з перешкод для отримання інформації на сьогодні є платні витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Особливо це відчутно для журналістів-розслідувачів та громадських активістів, які щоденно перевіряють декларації посадовців, зокрема тих, що з’являються у системі е-декларування”, – пише в петиції її авторка Олександра Дрік.

Вона переконана, що встановлення такої плати за будь-яку виписку суперечить ідеї, цілям та завданням законопроекту, який відкрив реєстр.

“Доступ до базової інформації з Реєстру нерухомості може і має бути безкоштовним”, – переконана вона.

“Саме тому ще навесні 2016 року було підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127 “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”. Цей документ пропонує, щоб за надання інформації з Державного реєстру в електронній формі щодо суб’єкта або об’єкта станом на дату та час подання пошукового запиту без використання додаткових параметрів пошуку плата не стягувалася”, – додає вона, вказуючи, що міністр юстиції Павло Петренко на початку 2016 року публічно підтримував ідею безкоштовного доступу до інформації з Реєстру нерухомості.

Станом на ранок 23 вересня петицію підписали майже 200 українців. Для розгляду петиція має набрати понад 25 000 голосів протягом 88 днів.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії