Українців просять підтримати скасування плати за інформацію з реєстру нерухомого майна

Ініціатори петиції закликають українську владу зробити безкоштовними витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідну петицію можна підписати на сторінці уряду України.

petition"Однією з перешкод для отримання інформації на сьогодні є платні витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Особливо це відчутно для журналістів-розслідувачів та громадських активістів, які щоденно перевіряють декларації посадовців, зокрема тих, що з'являються у системі е-декларування", - пише в петиції її авторка Олександра Дрік.

Вона переконана, що встановлення такої плати за будь-яку виписку суперечить ідеї, цілям та завданням законопроекту, який відкрив реєстр.

"Доступ до базової інформації з Реєстру нерухомості може і має бути безкоштовним", - переконана вона.

"Саме тому ще навесні 2016 року було підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127 "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Цей документ пропонує, щоб за надання інформації з Державного реєстру в електронній формі щодо суб'єкта або об'єкта станом на дату та час подання пошукового запиту без використання додаткових параметрів пошуку плата не стягувалася", - додає вона, вказуючи, що міністр юстиції Павло Петренко на початку 2016 року публічно підтримував ідею безкоштовного доступу до інформації з Реєстру нерухомості.

Станом на ранок 23 вересня петицію підписали майже 200 українців. Для розгляду петиція має набрати понад 25 000 голосів протягом 88 днів.