Створення НАБУ порушило монополію ГПУ на притягнення прокурорів до відповідальності – Ситник

46_tnСтворення НАБУ порушило монополію Генпрокуратури на притягнення прокурорів до відповідальності, що існувала десятиліттями. 

Про це заявив керівник Національного антикорупційного бюро в інтерв’ю одному з інформаційних агентств.

"Тому прокурори не дуже впевнено себе почувають, оскільки з'явився незалежний орган, якому підслідні справи, які порушуються щодо таких чиновників", - заявив Ситник і додав, що інцидент, який стався 12 серпня, "нас не зупинить, оскільки вищі посадові особи Генпрокуратури – наша пряма підслідність".

За словами Ситника, нині інцидент із затриманням прокурорами співробітників НАБУ розслідує СБУ.

На запитання «Ви можете прямо зараз сказати, що конфлікту між ГПУ і НАБУ немає?» Ситник відповів, що «є робочі моменти, і ми з Генпрокурором Луценком обговорюємо їх. Спільні робочі зустрічі у нас проходять. Ми спілкуємося».

Як повідомляв «Ні корупції!»,  Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження стосовно працівників Генеральної прокуратури, які викрали і утримували працівників НАБУ.

Нагадаємо, 12 серпня під час проведення прихованого спостереження за об’єктом в одному із кримінальних проваджень, розслідуваних детективами НАБУ, до приміщення, в якому перебували працівники бюро, намагалися проникнути співробітники Генпрокуратури, які сприйняли дані слідчі дії як стеження за собою. В результаті виникла бійка, яку вдалося залагодити тільки після втручання керівників ГПУ і НАБУ.

Раніше, як повідомляв «Ні корупції!», співробітники ГПУ обшукали приміщення НАБУ за незаконне прослуховування.

Вчора, 21 вересня, після затримання співробітника ГПУ за крадіжку талонів на пальне, які належали сільраді у НАБУ заявили, що це не зведення рахунків з ГПУ:

«Ні. Ми — за співпрацю між правоохоронними органами в рамках закону. Викриття хабарів — добра справа. Але це — підслідність НАБУ. Слідчі ГПУ мали своєчасно поінформувати НАБУ про свої дії. Не вчинивши цього, вони порушили ст.216 Кримінального процесуального кодексу України. Чим це загрожує? Тим, що через порушення підслідності докази, зібрані слідством, можуть бути визнані в суді недопустимими. Відтак, навіть піймані на гарячому корупціонери зможуть уникнути покарання».