Рада суддів України вирішила ховати колег нашим коштом

127450Рада суддів України (РСУ) затвердила Порядок компенсації витрат на поховання та увічнення пам’яті суддів, у тому числі суддів у відставці, згідно з яким майже всі витрати, пов’язані з похованням покриватиме держава.

Текст відповідного рішення № 62 від 16 вересня 2016 року, а також сам Порядок розміщені на сайті РСУ.

Згідно з Порядком визначається механізм компенсації витрат на поховання та увічнення пам’яті суддів, у тому числі суддів у відставці.

Отже, держава відшкодовуватиме:

1) оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання;

2) оформлення свідоцтва про поховання;

3) копання могили (викопування могили ручним або механізованим способом, опускання труни з тілом померлого в могилу, закопування могили, формування намогильного насипу та одноразове прибирання території біля могили);

4) монтаж та демонтаж намогильної споруди при організації підпоховання в існуючу могилу;

5) кремація тіл померлих;

6) поховання та підпоховання урни з прахом померлих у колумбарну нішу, в існуючу могилу, у землю;

7) зберігання урн з прахом померлих у крематорії;

8) організація відправлення труни з тілом чи урни з прахом померлого за межі України;

9) запаювання оцинкованої труни;

10) замощення урни з прахом померлого в колумбарну нішу;

11) доставка предметів ритуальної належності;

12) надання транспортних послуг (авто катафалк);

13) перенесення труни з тілом померлого;

14) організація поховання і проведення ритуалу;

15) придбання або виготовлення труни;

16) придбання або виготовлення до трьох вінків похоронних з траурними стрічками;

17) придбання або виготовлення та встановлення пам’ятника.

Також Порядком передбачено, що витрати на поховання та увічнення пам’яті суддів та суддів у відставці можуть здійснюватися безпосередньо судом чи відповідним територіальним управлінням Державної судової адміністрації України щодо місцевих судів, або компенсуватися виконавцю волевиявлення померлого.

«Якщо у волевиявленні померлого немає вказівки на виконання волевиявлення чи в разі відмови виконавця від виконання волевиявлення померлого, поховання може здійснюватися чоловіком (дружиною), батьками (усиновителями), дітьми, сестрою, братом, дідом або бабою, онуком (правнуком), іншою особою, яка зобов'язалася поховати померлого», - йдеться у тексті Порядку і зазначається, що для здійснення компенсації особа, яка здійснила поховання, надає заяву про компенсацію понесених витрат та доданих до неї оригіналів документів, згідно з якими було проведено оплату послуг, визначених Порядком.

У документі також йдеться, що компенсація здійснюється в межах бюджетних асигнувань відповідного суду.

«У разі якщо заяву про компенсацію витрат на оплату послуг, визначених у розділі ІІ цього Порядку, надали декілька осіб і ними сплачені послуги, які мають обмеження згідно з цим Порядком, компенсація здійснюється пропорційно понесеним витратам», - встановлює Порядок.

Крім того "вартість придбання та встановлення пам’ятника не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат, встановлених на момент здійснення оплати за придбання або встановлення пам’ятника".