ФОТО
| |

Рада суддів України вирішила ховати колег нашим коштом

127450Рада суддів України (РСУ) затвердила Порядок компенсації витрат на поховання та увічнення пам’яті суддів, у тому числі суддів у відставці, згідно з яким майже всі витрати, пов’язані з похованням покриватиме держава.

Текст відповідного рішення № 62 від 16 вересня 2016 року, а також сам Порядок розміщені на сайті РСУ.

Згідно з Порядком визначається механізм компенсації витрат на поховання та увічнення пам’яті суддів, у тому числі суддів у відставці.

Отже, держава відшкодовуватиме:

1) оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання;

2) оформлення свідоцтва про поховання;

3) копання могили (викопування могили ручним або механізованим способом, опускання труни з тілом померлого в могилу, закопування могили, формування намогильного насипу та одноразове прибирання території біля могили);

4) монтаж та демонтаж намогильної споруди при організації підпоховання в існуючу могилу;

5) кремація тіл померлих;

6) поховання та підпоховання урни з прахом померлих у колумбарну нішу, в існуючу могилу, у землю;

7) зберігання урн з прахом померлих у крематорії;

8) організація відправлення труни з тілом чи урни з прахом померлого за межі України;

9) запаювання оцинкованої труни;

10) замощення урни з прахом померлого в колумбарну нішу;

11) доставка предметів ритуальної належності;

12) надання транспортних послуг (авто катафалк);

13) перенесення труни з тілом померлого;

14) організація поховання і проведення ритуалу;

15) придбання або виготовлення труни;

16) придбання або виготовлення до трьох вінків похоронних з траурними стрічками;

17) придбання або виготовлення та встановлення пам’ятника.

Також Порядком передбачено, що витрати на поховання та увічнення пам’яті суддів та суддів у відставці можуть здійснюватися безпосередньо судом чи відповідним територіальним управлінням Державної судової адміністрації України щодо місцевих судів, або компенсуватися виконавцю волевиявлення померлого.

«Якщо у волевиявленні померлого немає вказівки на виконання волевиявлення чи в разі відмови виконавця від виконання волевиявлення померлого, поховання може здійснюватися чоловіком (дружиною), батьками (усиновителями), дітьми, сестрою, братом, дідом або бабою, онуком (правнуком), іншою особою, яка зобов’язалася поховати померлого», – йдеться у тексті Порядку і зазначається, що для здійснення компенсації особа, яка здійснила поховання, надає заяву про компенсацію понесених витрат та доданих до неї оригіналів документів, згідно з якими було проведено оплату послуг, визначених Порядком.

У документі також йдеться, що компенсація здійснюється в межах бюджетних асигнувань відповідного суду.

«У разі якщо заяву про компенсацію витрат на оплату послуг, визначених у розділі ІІ цього Порядку, надали декілька осіб і ними сплачені послуги, які мають обмеження згідно з цим Порядком, компенсація здійснюється пропорційно понесеним витратам», – встановлює Порядок.

Крім того “вартість придбання та встановлення пам’ятника не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат, встановлених на момент здійснення оплати за придбання або встановлення пам’ятника”.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії