Парламент прийняв відставку Шосткинського судді, який забороняв диктофонний запис

Шосткинський суддя Михайло Свиненко, який забороняв журналістові "Ні корупції!" Миколі Іващенку фіксувати судовий процес на диктофон , подав у відставку.

Його відставку схвалила Верховна Рада у четвер, 22 вересня, постановою №5157.

27770790104_79a19d5538"Відповідно до пунктів 2, 3 та 9 частини п’ятої статті 126 Конституції України Верховна Рада України постановляє  у зв’язку з поданням заяви про відставку звільнити з посад суддів... Шосткинського міськрайонного суду Сумської області Свиненка Михайла Дмитровича та Шпак Зою Павлівну", - йдеться в постанові на 21 сторінці, яка звільняє також майже 500 суддів.

Нагадаємо, 14 травня в адміністративній справі Михайло Свиненко заборонив Миколі Іващенку здійснювати аудіозапис відкритого судового засідання. На переконання судді, журналіст мав би подати відповідне клопотання.

Журналіст позивався до Шосткинської міської ради про незаконне, на його думку, обмеження доступу до текстової частини Генерального плану Шостки.

Журналіст програв усі судові інстанції в Україні. Однак Європейський суд з прав людини прийняв скаргу журналіста і буде вирішувати законність обмеження усієї текстової частини Генплану Шостки.

25 грудня 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України відмовилась притягати до відповідальності суддю за заборону запису диктофонного запису.

Доповідачка кваліфкомісії Анастасія Заріцька попрохала комісію ВККС об'єднати усі 20 скарг через подібність звернень громадян. Комісія за це проголосувала, так і не заслухавши журналіста, який був присутній на засіданні.

Після цього Анастасія Заріцька заявила, що в діях суддів не встановлено ознак дисциплінарного проступку і комісія проголосувала за те, щоб відмовити у відкритті дисциплінарної справи в рамках об'єднаної справи.