ФОТО
| |

На сьогодні темпи боротьби з корупцією заслабкі – експерт

5fdd5ec585714688b4b9b69ad76ee44eБільшість експертів, громадян та представників міжнародної спільноти впевнені, що на сьогодні темпи боротьби з корупцією є незадовільними.

Про це у щотижневій колонці Центру економічної стратегії на «НВ» написав експерт Центру Артем Захаров.

«З одного боку, є ознаки посилення боротьби проти корупції – створюються інститути з боротьби та запобіганню корупції, приймаються окремі антикорупційні закони (здебільшого завдяки тиску з боку міжнародних кредиторів), посилюється контроль за державними закупівлями, а суспільство стає менш толерантним до проявів корупції.

Проте результати Індексу сприйняття корупції 2015 р. демонструють недостатність зусиль», – зазначив експерт.

За його словами, з 2013 р. Україна зросла в індексі лише на два бали (з 25 до 27 балів зі 100), а її рейтинг знаходиться на рівні Нікарагуа та Камеруну. Це є дуже незначним прогресом, який, за словами Transparency International, здебільшого відбувся завдяки більш критичному ставленню суспільства до корупціонерів.

За словами Артема Захарова, фактичні ознаки активної боротьби влади з корупцією майже відсутні, адже зі всіх корупціонерів покарання понесли лише одиниці. Ця проблема, зокрема, виникає через обмежені повноваження вищезгаданих інститутів та недостатня кількість інструментів для ефективної боротьби. Такої думки дотримуються й МВФ, який однією із умов меморандуму визначив якнайшвидше прийняття закону, націлене на розширення повноважень НАБУ та збільшення його незалежності.

«У підсумку, посилити боротьбу з корупцією конче необхідно – не лише тому, що це негативне явище, але й тому, що це необхідно для зростання економіки України та добробуту її громадян», – повідомив експерт.

Як повідомляв «Ні корупції!», експерти порахували, що $3 тис доларів – така ціна корупції для кожного українця. Тіньова економіка, збитки держкомпаній, непрозорі держзакупівлі та неефективність використання бюджетних коштів з’їдає понад 10% української економіки. За умови зменшення рівня корупції до рівня Польщі український ВВП виросте як мінімум на 12%.

Читайте також “Зі всіх VIP-чиновників за рік в Україні сіли в тюрму лише троє слідчих і голова сільради

На Львівщині за останній рік лише одну людину засудили до ув’язнення за корупційний злочин

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії