На сьогодні темпи боротьби з корупцією заслабкі – експерт

5fdd5ec585714688b4b9b69ad76ee44eБільшість експертів, громадян та представників міжнародної спільноти впевнені, що на сьогодні темпи боротьби з корупцією є незадовільними.

Про це у щотижневій колонці Центру економічної стратегії на «НВ» написав експерт Центру Артем Захаров.

«З одного боку, є ознаки посилення боротьби проти корупції – створюються інститути з боротьби та запобіганню корупції, приймаються окремі антикорупційні закони (здебільшого завдяки тиску з боку міжнародних кредиторів), посилюється контроль за державними закупівлями, а суспільство стає менш толерантним до проявів корупції.

Проте результати Індексу сприйняття корупції 2015 р. демонструють недостатність зусиль», - зазначив експерт.

За його словами, з 2013 р. Україна зросла в індексі лише на два бали (з 25 до 27 балів зі 100), а її рейтинг знаходиться на рівні Нікарагуа та Камеруну. Це є дуже незначним прогресом, який, за словами Transparency International, здебільшого відбувся завдяки більш критичному ставленню суспільства до корупціонерів.

За словами Артема Захарова, фактичні ознаки активної боротьби влади з корупцією майже відсутні, адже зі всіх корупціонерів покарання понесли лише одиниці. Ця проблема, зокрема, виникає через обмежені повноваження вищезгаданих інститутів та недостатня кількість інструментів для ефективної боротьби. Такої думки дотримуються й МВФ, який однією із умов меморандуму визначив якнайшвидше прийняття закону, націлене на розширення повноважень НАБУ та збільшення його незалежності.

«У підсумку, посилити боротьбу з корупцією конче необхідно – не лише тому, що це негативне явище, але й тому, що це необхідно для зростання економіки України та добробуту її громадян», - повідомив експерт.

Як повідомляв «Ні корупції!», експерти порахували, що $3 тис доларів – така ціна корупції для кожного українця. Тіньова економіка, збитки держкомпаній, непрозорі держзакупівлі та неефективність використання бюджетних коштів з’їдає понад 10% української економіки. За умови зменшення рівня корупції до рівня Польщі український ВВП виросте як мінімум на 12%.

Читайте також "Зі всіх VIP-чиновників за рік в Україні сіли в тюрму лише троє слідчих і голова сільради"

"На Львівщині за останній рік лише одну людину засудили до ув’язнення за корупційний злочин"