ГПУ показала відео свідчень посередника передачі хабара Гречківському

e63afac-poserednyk-grechkivskogoГПУ оприлюднила відео з поясненнями посередника, який у змові з членом ВРЮ Павлом Гречківським отримав 150 тисяч доларів за незаконний вплив на судове рішення, повідомляє «Українська правда».

Чоловік на відеозаписі пояснює, що гроші передала особа, яка звернулася до нього по «допомогу у вирішенні господарських спорів» підприємства, назва якого не озвучується. У свою чергу, як стверджує затриманий посередник, з відповідним проханням він звернувся до члена Вищої ради юстиції України Павла Гречківського, який пообіцяв допомогти у справі за «гонорар» 500 тисяч доларів.

При цьому, як пояснює затриманий, отримані раніше 150 тисяч доларів призначалися для «вирішення питання» у першій інстанції, наступні 150 тисяч мали забезпечити потрібне рішення у другій інстанції і решта 200 тисяч - за «вирішення питання» в останній інстанції.

Вказані кошти, як повідомив затриманий, він повинен був передати Гречківському.

https://youtu.be/DX9AAoAN1eQ

Водночас заступник Генерального прокурора Анжела Стрижевська, коментуючи відмову Вищої ради юстиції відсторонити від посади Павла Гречківського, який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, наголосила, що зазначена процедура не виписана в Законі, і це вперше за всю історію ставиться питання про притягнення до кримінальної відповідальності діючого члена Вищої ради юстиції.

Водночас, заступник Генпрокурора зауважила, що Вища рада юстиції не відмовила по суті для прийняття рішення, але постановила звернутися до Генеральної прокуратури з вимогою надати докази порушення присяги.

Стрижевська наголосила, що як тільки надійде відповідне звернення, Генпрокуратура надасть докази вчинення членом Вищої ради юстиції кримінального правопорушення.

https://youtu.be/gbvqktG6zkw

Як повідомляв «Ні корупції!», уперше на хабарі зловили члена Вищої ради юстиції. Генпрокурор Юрій Луценко у середу повідомив про затримання арбітражного керуючого Мінюсту, який у якості посередника, у змові з членом ВРЮ отримав 150 тисяч доларів за незаконний вплив на судове рішення. Згодом з'ясувалося, що йдеться про члена ВРЮ Павла Гречківського.

Також, як повідомляв «Ні корупції!»,  Вища рада юстиції відмовилася відсторонити Гречківського від посади.

Вчора, 22 вересня, суд обрав Гречківському запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,85 млн грн.

Раніше журналісти програми «Схеми» виявили, що заступник голови Вищого господарського суду Артур Ємельянов і член Вищої ради юстиції Павло Гречківський є співвласниками заповідної землі на Жуковому острові у Києві.