Адвокат Маселко закликає депутатів не підтримувати відставку черкаського судді Бабенка

babenko-zvilnytyГолова суду, який вимагав виносити незконні рішення і причетний до справ Майдану, намагається уникнути відповідальності та втекти у відставку.

Про це пише на своїй сторінці у Фейсбук адвокат Роман Маселко, маючи на увазі черкаського суддю Володимира Бабенка.

«Засідання Комітету з питань протидії та запобігання корупції, яке тиждень тому відбулось по справах суддів-викривачів - Сергій Бондаренко та Лариса Гольник, стало дуже результативним. ВККС більше 1,5 року не розглядала понад 20 скарг на голову апеляційного суду Черкаської області Бабенка В.М.

Але одразу після комітету такий розгляд призначено. 27 вересня в останній тиждень своїх повноважень по розгляду дисциплінарних справ ВККС таки розгляне питання про відкриття провадження стосовно Бабенка В.М.», - повідомляє Роман Маселко.

19 вересня ВРЮ задовольняє заяву Володимира Бабенка  про відставку.

«Це свідчить, що 46-ти річний Бабенко В.М. нарешті зрозумів – кар’єра судді йому вже не світить, і у нього великі шанси бути звільненим з ганьбою за порушення присяги.

Здавалось би - перемога: Бабенко В.М. вже не буде ні головою суду, ні суддею. Якраз ні: відставка - це болісно для Бабенка, але не може вважатись покаранням. У відставці він буде отримувати довічне щомісячне грошове утримання близько 20 000 грн. і через деякий час зможе знову податись у судді. І відправка у відставку замість ганебного звільнення - це старий спосіб вирішення таких питань, коли суддя розуміє - максимум, що може бути за його злочинні дії, - відставка. Ці правила потрібно міняти. Бабенко повинен відповісти за свої дії на усі 100 %. А платити йому довічне утримання за наш з вами рахунок це взагалі знущання», - повідомив пан Маселко.

У зв’язку з цим Роман Маселко закликав народних депутатів проголосувати проти задоволення подання про відставку судді Володимира Бабенка.

"Ні корупції!" писав про інцидент, який передував появі заяви про відставку судді Бабенка. Нагадаємо, минулого року у березні колега Бабенка, суддя того ж суду, Сергій Бондаренко звинуватив його у тиску. Прокуратура Черкаської області провела розслідування, але за браком доказів кримінальне провадження  закрили. Суддя оскаржив постанову прокуратури в Олександрівському райсуді Кіровоградщини. Скаргу Бондаренка задовольнили. Рішенням Олександрівського районного суду Кіровоградської області справу повернули на розслідування, зобов’язавши прокуратуру провести усі необхідні слідчі дії.