Уперше на хабарі зловили члена Вищої ради юстиції. Це – Гречківський

Павло Гречківський

Павло Гречківський

Генпрокуратурою України спільно з СБУ викрито одного з членів Вищої ради юстиції, який намагався отримати від представника комерційної структури хабар.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Так, департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України спільно зі співробітниками Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, викрито одного з членів Вищої ради юстиції України у намаганні отримати неправомірну вигоду в сумі 500 тис доларів США за здійснення впливу щодо винесення судом першої інстанції рішення на користь суб'єкта господарювання та залишення його в силі судами апеляційної і касаційної інстанцій.

Затримано посередника - арбітражного керуючого Міністерства юстиції України, який у змові з членом Вищої ради юстиції, згідно розподілених між ними ролей, отримав першу частину грошових коштів у розмірі 150 000 доларів США.

14370249_561090120756834_8667011198053254462_n

Викритому члену Вищої ради юстиції України вручено повістку про явку до Генеральної прокуратури України для повідомлення йому про підозру.

На даний час проводиться комплекс слідчих та розшукових дій з метою встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення, притягнення усіх винних осіб до кримінальної відповідальності, а також готуються клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

14333036_561090134090166_7654219320541489603_n

Адвокат Автомайдану Роман Маселко на своїй сторінці у Фейсбук так прокоментував цю подію: «Оце так новина. А ВРЮ це той орган, який без жодного контролю громадськості буде призначати і звільняти усіх суддів».

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Антон Геращенко, затримано члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського.

jijiji

Вища рада юстиції вже попросила Павла Гречківського, викритого у вимаганні хабара, призупинити свою діяльність як члена ВРЮ до завершення розслідування.

«ВРЮ керується принципом нульової толерантності до корупції. Будь-які прояви впливу на суд і суддів, в тому числі через корупційні механізми, є неприпустимими. Сподіваємося, що ця справа буде розслідувана максимально швидко та об’єктивно», - йдеться у заяві ВРЮ, що розміщена на сайті Ради.

«Ми звернулися до члена ВРЮ, якого стосується оголошена інформація, з пропозицією призупинити його діяльність як члена ВРЮ до завершення цього розслідування. Також висловлюємо надію, що ця ситуація не буде використана в політичних цілях, у тому числі неправомірного впливу на ВРЮ», - додали у ВРЮ.

Раніше журналісти програми «Схеми» виявили, що заступник голови Вищого господарського суду Артур Ємельянов і член Вищої ради юстиції Павло Гречківський є співвласниками заповідної землі на Жуковому острові у Києві.

https://youtu.be/8jSTMc7OXmI