ФОТО
| |

Уперше на хабарі зловили члена Вищої ради юстиції. Це – Гречківський

Павло Гречківський

Павло Гречківський

Генпрокуратурою України спільно з СБУ викрито одного з членів Вищої ради юстиції, який намагався отримати від представника комерційної структури хабар.

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Так, департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України спільно зі співробітниками Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, викрито одного з членів Вищої ради юстиції України у намаганні отримати неправомірну вигоду в сумі 500 тис доларів США за здійснення впливу щодо винесення судом першої інстанції рішення на користь суб’єкта господарювання та залишення його в силі судами апеляційної і касаційної інстанцій.

Затримано посередника – арбітражного керуючого Міністерства юстиції України, який у змові з членом Вищої ради юстиції, згідно розподілених між ними ролей, отримав першу частину грошових коштів у розмірі 150 000 доларів США.

14370249_561090120756834_8667011198053254462_n

Викритому члену Вищої ради юстиції України вручено повістку про явку до Генеральної прокуратури України для повідомлення йому про підозру.

На даний час проводиться комплекс слідчих та розшукових дій з метою встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення, притягнення усіх винних осіб до кримінальної відповідальності, а також готуються клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

14333036_561090134090166_7654219320541489603_n

Адвокат Автомайдану Роман Маселко на своїй сторінці у Фейсбук так прокоментував цю подію: «Оце так новина. А ВРЮ це той орган, який без жодного контролю громадськості буде призначати і звільняти усіх суддів».

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Антон Геращенко, затримано члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського.

jijiji

Вища рада юстиції вже попросила Павла Гречківського, викритого у вимаганні хабара, призупинити свою діяльність як члена ВРЮ до завершення розслідування.

«ВРЮ керується принципом нульової толерантності до корупції. Будь-які прояви впливу на суд і суддів, в тому числі через корупційні механізми, є неприпустимими. Сподіваємося, що ця справа буде розслідувана максимально швидко та об’єктивно», – йдеться у заяві ВРЮ, що розміщена на сайті Ради.

«Ми звернулися до члена ВРЮ, якого стосується оголошена інформація, з пропозицією призупинити його діяльність як члена ВРЮ до завершення цього розслідування. Також висловлюємо надію, що ця ситуація не буде використана в політичних цілях, у тому числі неправомірного впливу на ВРЮ», – додали у ВРЮ.

Раніше журналісти програми «Схеми» виявили, що заступник голови Вищого господарського суду Артур Ємельянов і член Вищої ради юстиції Павло Гречківський є співвласниками заповідної землі на Жуковому острові у Києві.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії