Прокуратура повернула державі приміщення в Бабиному Яру, які профспілка незаконно віддала в іпотеку

На фото: Головні ворота і контора Лук'янівського єврейського кладовища. Початок ХХ ст.

Головні ворота і контора Лук'янівського єврейського кладовища. Початок ХХ ст.

У державну власність повернуто будівлі, що розташовані на вул. Мельникова, 46 у Шевченківському районі столиці та безпосередньо пов’язані з трагічною історією Бабиного Яру.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.

Столичні прокурори встановили, що у 2013 році між Київською міською радою профспілок та приватним товариством укладено договір іпотеки на нежитлові приміщення загальною площею понад 2200 м², які були побудовані ще у 1892 році для розміщення контори Єврейського кладовища та на цей час є пам’яткою культурної спадщини місцевого значення.

Право власності на вказані приміщення визнано за державою в особі Фонду державного майна України. Таким чином, Рада профспілок незаконно розпорядилася цим майном, передавши його в іпотеку, оскільки не була його законним власником.

У зв’язку з цим прокуратура м. Києва звернулася до суду із позовом про визнання недійсним цього договору.

Господарський суд м. Києва визнав обґрунтованими і законними вимоги прокуратури та задовольнив позов у повному обсязі.

Нагадаємо, у квітні поточного року за позовом прокуратури міста Києва у державну власність було витребувано і саму будівлю колишньої контори Єврейського кладовища, що розташована на вул. Мельникова,44.

На даний час Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру» приміщення на вул. Мельникова, 44 передано Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» для створення Меморіального музею пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру.

На 29 вересня поточного року заплановані жалобні заходи на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» за участю керівництва України і Києва, громадських організацій, у тому числі міжнародних, духовенства, дипломатичного корпусу іноземних держав.

Зазначимо, що «Ні корупції!» свого часу вже писав про те, як Федерація профспілок України на власний розсуд розпоряджається державним майном, бо вважає його своїм. Також у ФПУ вважають, що вони не повинні звітувати за оборудки із профспілковою нерухомістю, бо вони не є розпорядниками публічної інформації.

Читайте також «Московський патріархат будує осередок у серці Києва і в центрі заповідника»