НАБУ затримало співробітника ГПУ за крадіжку талонів на пальне, які належали сільраді

927516c7480290521eedc6672cb7882aСьогодні, 22 вересня, детективи Національного антикорупційного бюро України затримали старшого слідчого в особливо важливих справах Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України за підозрою у заволодінні чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем (ч.3 ст.191 Кримінального кодексу України).

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Затримання відбулось в рамках розслідування, яке детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розпочали за заявою потерпілої сторони від 1 вересня 2016 року.

За даними слідства, затриманий працівник ГПУ, всупереч вимогам ст.216 Кримінального процесуального кодексу України (щодо підслідності), проводив розслідування за фактами одержання неправомірної вигоди головою однієї з сільських рад Черкаської області, яку підозрюють у отриманні хабара в розмірі майже 5 млн грн. Під час проведення обшуку у даному провадженні слідчий Генпрокуратури, зловживаючи своїм службовим становищем, заволодів знайденими талонами на значний обсяг пального, які належали сільській раді. В подальшому цей слідчий неодноразово використовував дані талони для заправлення свого особистого автомобіля, а також автомобіля своєї дружини.

Наразі готується повідомлення затриманому про підозру та клопотання щодо обрання запобіжного заходу.

«У разі визнання винуватості даної особи судом, йому загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років», - повідомили у НАБУ.

На офіційній сторінці НАБУ у мережі Фейсбук додатково повідомляться: «ТАЛОНИ – ЦЕ СМІШНО! НАБУ ЗВОДИТЬ РАХУНКИ З ГПУ» Ні. Ми — за співпрацю між правоохоронними органами в рамках закону. Викриття хабарів — добра справа. Але це — підслідність НАБУ. Слідчі ГПУ мали своєчасно поінформувати НАБУ про свої дії. Не вчинивши цього, вони порушили ст.216 Кримінального процесуального кодексу України. Чим це загрожує? Тим, що через порушення підслідності докази, зібрані слідством, можуть бути визнані в суді недопустимими. Відтак, навіть піймані на гарячому корупціонери зможуть уникнути покарання».

Як повідомляв «Ні корупції!», 5 серпня ГПУ обшукало НАБУ за незаконне прослуховування.