Члена ВРЮ Гречківського, упійманого на хабарі, не відсторонили від посади

65-2Вища рада юстиції відмовилася відсторонити від посади свого члена Павла Гречківського, якого підозрюють у вимаганні хабара в півмільйона доларів.

Таке рішення комісія оголосила після розгляду відповідного звернення ГПУ, повідомляє «Українська правда».

ВРЮ вирішила «звернутися до Генеральної прокуратури України з проханням надати докази, що свідчать про порушення Гречківським П.М. присяги члена Вищої ради юстиції і взяти до відома звернення Гречківського П.М., оголошене на засіданні Вищої ради юстиції».

Вища рада юстиції також вирішила перевірити дані, надані Генпрокуратурою щодо Гречківського.

Нагадаємо, сьогодні Генеральний прокурор Юрій Луценко звернувся до Голови Вищої ради юстиції з листом про ініціювання внесення подання щодо припинення повноважень одного з членів Вищої ради юстиції України.

Як повідомляв «Ні корупції!», вчора після інциденту із затриманням на хабарі Вища рада юстиції сама просила Павла Гречківського, викритого у вимаганні хабара, призупинити свою діяльність як члена ВРЮ до завершення розслідування.

«ВРЮ керується принципом нульової толерантності до корупції. Будь-які прояви впливу на суд і суддів, в тому числі через корупційні механізми, є неприпустимими. Сподіваємося, що ця справа буде розслідувана максимально швидко та об’єктивно», – йдеться у заяві ВРЮ, що розміщена на сайті Ради.

«Ми звернулися до члена ВРЮ, якого стосується оголошена інформація, з пропозицією призупинити його діяльність як члена ВРЮ до завершення цього розслідування. Також висловлюємо надію, що ця ситуація не буде використана в політичних цілях, у тому числі неправомірного впливу на ВРЮ», – додали у ВРЮ.

У Центрі Протидії Корупції вже заявили, що справа може розвалитися, бо це підслідність НАБУ, а не Генпрокуратури.

y

Раніше Центр протидії корупції на своїй сторінці у мережі Фейсбук нагадав, що Гречківський, який неодноразово демонстрував схильність до розкоші, вимагав закрити доступ до низки розділів декларацій чиновників.

bb

14370169_1058760247556098_3065387400533533261_n

Як повідомляв «Ні корупції!», вчора уперше на хабарі зловили члена Вищої ради юстиції Павла Гречківського.